CHP İl Başkanı Parker “Şeker Vatandır Satılamaz”

CHP İl Başkanı Parker “Şeker Vatandır Satılamaz”

Son günlerde AKP Hükümetinin Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili olarak yaptıkları satışlara itirazlarını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kilis il başkanı Mehmet Akif Parker “ Şeker Vatandır satılamaz” dedi.

AKP Hükümetinin iktidarı döneminde satmadığı şeyin kalmadığını savunan Parker şu açıklamalarda bulundu;

“Ülke ekonomisi ve bağımsızlığımız için, çiftçilerimiz ve işçilerimizin geleceği için, halk sağlığı ve güvenliği için, şeker fabrikalarının kamunun elinde kalması ve nişasta bazlı şekerin ticaretinin yasaklanması bir zorunluluktur.

Hangi partiden olursa olsun, bu ülkedeki tüm yerel yönetimleri; kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarını; ticaret ve sanayi odalarını; birlikler, vakıflar, kooperatifler, sendikalar, dernekler gibi tüzel kişiliğe sahip, kâr amacı gütmeyen tüm kuruluşları, şeker fabrikalarımızın kamunun elinde kalması çalışmaya gayret göstermeye davet ediyorum.

Uluslararası gıda tekelleri ve onların yerli işbirlikçileri para kazansın diye hükümetçe desteklenen nişasta bazlı şeker adlı zehrin, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yasaklanması için herkesi harekete geçmeye davet ediyoruz. Şu hiçbir zaman unutulmasın Şeker Vatandır ve Vatan satılamaz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.