CHP’Lİ PARKER “KİLİS’İN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

CHP’Lİ PARKER “KİLİS’İN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

CHP’Lİ PARKER “KİLİS’İN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kilis il Başkanı Mehmet Akif Parker yaptığı esnaf ziyaretlerinde Kilis’in sorunlarını çok iyi bildiklerini belirtirken bıkmadan usanmadan yapmak istediklerimizi halkımıza anlatmaya devam edeceğiz dedi.

Esnaf ziyaretlerine ara vermeden devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Kilis il Başkanı Mehmet Akif Parker yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler Kilis’in sorunlarını çok iyi biliyoruz. Kilis 16 yıldan beri AKP iktidarından istediği hak ettiği hizmeti bir türlü alamadı. Bakın 16 yıldan beri AKP Kilis’e ne yapmış gelmiş olduğumuz noktada muasır medeniyet seviyesini yakalayamamış ve hala iktidar partisine mensup arkadaşların hala Kilis diye bir dertlerinin olmadığını görürüz.

Şimdi buradan sormak istiyorum.

1-Polateli – Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi ne oldu? Var mı bir gelişme hayır, hiç kimse bu konu ile ilgili konuşmuyor.

2-2 yıldan beri yapımı adeta yılan hikayesine dönen yeni Kilis Devlet Hastanesinde son durum ne bilen var mı? Hayır bunda da farklı bir durum söz konusu değil. AKP li arkadaşlardan bazıları açıklıyor, yeni hastane yeri Resul Osman dağı diğer birileri açıklıyor hayır yeni yapılacak olan hastanenin yeri İçeri bahçe diye tabir ettiğimiz hazine arazisi ne oldu? Kilisliler olarak soruyoruz?

3- Kilis’in ciddi anlamda su sorunu var iktidar bunu biliyor mu? Hayır bilmiyor. Ülkemiz Akdeniz’in altından borular döşeyerek Kıbrıs’a su verirken Kilis’e Fırat’tan neden su getirilemez anlamış değiliz.

4- Kilis’in şu an ve şehircilik anlayışı var mı veya bir şehir plancısı var mı? Hayır yok neden çünkü bizleri yönetenlerin şehircilik diye bir anlayışları söz konusu değil.

5 Kilis’in alt yapısı ne durumda bilen var mı? Bunda da maalesef yerel yönetimlerimiz elini taşın altına koyup gereken çalışmaları bir türlü yapamıyorlar.

6- Kilis OSB de fabrikalar da son durum nedir? Fabrikalarda kaç tane işçi çalışıyor bilen var mı? Bakın buradan açıklamada bulunmak istiyorum. Kilis OSB 2. Etapta çok prestijli firmalar gelip arsa isteseler bile maalesef burada arsa olmadığı bahane gösterilerek büyük ve kurumsal fabrikalara yer tahsisi yapılmıyor.

7- Kilis işsizlik ne durumda AKP bu konuda ne yapıyor bilen var mı? Kilis’in en büyük sorunlarından bir tanesi de işsizlik. AKP ülke genelinde olduğu gibi Kilis’te maalesef işsizlik konusunda sınıfta kalmıştır. Bakın evine ekmek götüremeyen işsiz olan vatandaşların yerin de olalım. Ne yaparsınız? Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak eşit ve paylaşımcı bir siyaset izleyerek işsiz olan vatandaşlarımızın iş sahibi olmaları için çalışmalarımızı gayretlerimizi devam ettireceğiz.

8- Esnafımız iş yapamıyor? Peki, AKP ne yapıyor? Zeytindalı harekâtı ile beraber serhat şehrimiz adeta cazibe merkezi haline geldi. Başka şehirlerden derkler vakıflar, STK lar siyasetçiler şehrimize geliyorlar ve desteklerini açıklıyorlar. Peki, AKP li arkadaşlarımız ne yapıyor. Tabiri Caiz ise hiçbir şey yapmıyor. Esnafımız adeta siftahsız dükkân kapatıyor. İş yapamıyor. Vergi borcunu, SSK borcunu, Vergi borcunu ödeyemiyor. Borçların silinmesi ile ilgili Ticaret Odasının bir talebi oldu direk olarak Başkana iletildi.

Hala bir ses çıkmadı. Ertelemek işi çözmüyor. Borçların silinmesi ile ilgili AKP li siyasetçiler bir şeyler yapabiliyorlar mı* Hayır yapamıyorlar.

Buradan saymaya kalksak herhalde sayfalar dolusu kitaplar yazarız. AKP maalesef Kilis için bir şey yapmadığı gibi hem Fırat Kalkanı Operasyonunda hem de Zeytindalı harekâtında en büyük bedeli Kilis ödemiştir. Bizler sorunları ve sıkıntıları biliyoruz ve bunu esnaf esnaf kapı kapı anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.