ÇİFTÇİ DERTLİ !

ÇİFTÇİ DERTLİ !

 
Ne üretici, nede alıcı mutlu değil. Çiftçi ürettiği malı tarlada ucuz fiyata tüccara kaptırdığı için üzgün, vatandaşlar pazarda malın pahalı olmasından dolayı alamadığından şikayetçi, bu iş den tek memnun olan maliye bakanı.
 
Kilis merkez sebze ürerticileri birliği başkan vekili Ahmet mesut özgür konu hakkında yapmış olduğu açıklamada
“Şimdi buradan yaşamış olduğunuz sıkıntılı dönemden dolayı tüm çiftçilerimiz ve üreticilerimiz adına devletimizden çiftçilerimiz içinde bir acil eylem planı hazırlayarak zor şartlar altında üretim yapan çiftçilerimize kol kanat vermesini bekliyoruz.
Domates 50 krş, biber 1.25 krş ,patlıcan 60 krş, üzüm 1.15 krş. korona vürüs denen illet hastalıktan dolayı ürünler para etmedi ve etmiyor bu vesile ile çiftçilerimizin ziraat bankasına ve diğer devlet bankalarına olan borçları ötelensin, elektrik ödemeleri ötelensin, tarım kıredi ve diğer koperetiflere olan borçlar ötelensin, ayrıca devlet arazilerinde vakıf arazilerinde ve şahıs arazilerinde üreticilik yapanların kira ödemeleri ötelensin ayrıca dar boğazda olan üreticiler içinde devletimizin kıredi faizsiz kredi imkanı sağlayarak çiftçilerimizin rahat nefes almasını sağlaması bunlarla ilgili olarak il tarım müdürlüklerimiz ve ziraat odalarımızda ayrıntılı raporlar hazırlayarak çiftçilerimiz için çalışma yaparak destek olmasını temenni ediyoruz.
Unutulmamalı ki gece gündüz soğuk sıcak demeden ülkesi devleti ve milleti için çalışan tüm üreticilerimize sahip çıkalım inşallah” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.