Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı Eğitimi

Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı Eğitimi

Çocuğun Psikososyal Gelişimi konusunda ki Eğitim Kilis il Sağlık Müdürlüğünde verildi.
Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programının tanıtılması, gebelik dönemi ve 0-6 yaş çocuğun sağlıklı gelişimini destekleyecek bilgi ve becerilerin kazandırılması, ÇPGD Programı kapsamında kullanılan Görüşme Formu’nu tanımaları ve kullanma becerisi kazanmaları amacıyla Kilis aile sağlığı elemanlarına yönelik Psikolog Ayşe Güler, Sosyal Çalışmacı Öznur Can Taş, Çocuk Gelişimci Rukiye Akdaş ve Sosyal Çalışmacı Ömür Küçük tarafından hizmet içi eğitim düzenlendi.
2018 yılının birinci eğitimi 16-17.04.2018 tarihinde Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı Programları Birimi tarafından gerçekleştirilen söz konusu eğitimlere 38 Aile Sağlığı elemanı katıldı. Otizm, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Etkili İletişim Becerileri ve İntiharı Önleme konularında da eğitimler verildi.
Günümüzde özel gereksinimli çocukların insidans değerlerine bakıldığında artış yaşandığı yapılan araştırmalarda saptanmıştır.
Koruyucu ve önleyici hizmetler kapsamında aile hekimleri ve aile sağlığı personeli bilinçlendirilerek gerekli durumlarda aileleri ikinci basamak sağlık kuruluşuna yönlendirmeleri amaçlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.