“Çocuklarınızı Mutlaka Yaz Kuran Kursuna Gönderin”   

 “Çocuklarınızı Mutlaka Yaz Kuran Kursuna Gönderin”   

 “Çocuklarınızı Mutlaka Yaz Kuran Kursuna Gönderin”   

Yaz Kur’an Kurslarına giden çocuklar Kur`an-ı Kerimin yanı sıra İslam Dininide öğreniyor.

İlimizde bir çok aile çocuklarını Yaz Kur’an Kurslarına göndermede duyarsız davranıyor.

Kadı Camii İmam Hatibi Osman Çekiç; Çocuklarını Yaz Kur’an Kurslarına göndermeyen ailelere çağrıda bulunarak; “Çocuklarınız camilerde sadece Kur`an Okumayı öğrenmiyorlar. Hem İslam Dinini hemde güzel ahlakı öğreniyorlar”.

Hiç olmazsa bu yaz döneminde çocuklarımız camileri doldursunlar, Kur’an öğrensinler, temel dini bilgilerini alsınlar. Anne ve babaların bu hususta hassasiyet göstermeleri gerektiğini vurgulayan Çekiç; “Evladını okula gönderirken gösterdiği hassasiyeti, dinini, Kur’an-ı, yaradılış gayesini öğrenmesi için de o hassasiyeti göstermesi gerekiyor.  Çünkü hayatımız sadece dünyadan ibaret değildir. Hem dünyamızın, hem de ahretimizin saadeti için hepimizin dinimizi en iyi şekilde öğrenmesi ve yaşaması lazımdır. Çocuklarımız için bu olmazsa olmazdır. Peygamberimiz hadisi şeriflerinde, ‘Hiçbir anne ve baba, evladına İslami bir terbiyeden daha güzel bir hediye veremez’ diye buyurmuştur.” ifadelerini kullandı.

İslami terbiyenin, Kur-an’ın terbiyesi olduğuna dikkat çeken Çekiç, “Kur’an öğrenmeden, anlaşılmadan ve yaşanmadan İslami bir terbiyeye sahip olmak mümkün değildir. Bugün neslimiz Kur’an’dan, İslam’dan uzaklaştırıldığı, sokak çetelerinin eline teslim edildiği için maalesef gençlerimiz heba oluyor. Gençlerimiz esrarkeş, eroinman oluyor. Ömürlerinin en güzel günlerini, gençliğini sokak başlarında, kötü işlerin peşinden koşarak tüketiyor. Neticesi ya cezaevidir, ya hastanedir veya bir musibettir. Bütün bunlardan dolayı neslimizin kurtuluşu, gençliğimizin güzel bir geleceği için evlatlarımızın hem kendilerine hem anne ve babalarına, hem de topluma faydalı olabilmelerinin ilk şartı mutlaka Kur’an-ı Kerim’i, İslam’ı öğrenmekten geçiyor” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.