CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

Tüm Türkiye`de olduğu gibi Kilis’te de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü, törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından halk oyunları gösterisi sunuldu. Halk Eğitim Merkezi’nde görevli öğretmenler ise konser verdi. Öğrencilerin şiir okudu, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara, madalya ve hediyeler verildi.

Törende bir konuşma yapan Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, 95 yıl önceki ruh, heyecan ve inanç neyse bugün de aynı duygularla Cumhuriyetin varlığını bir kez daha kutluyor ve milletçe sonsuza kadar varlık yeminini ettiklerini ifade ederek,”Ülkenin her karış toprağında olduğu gibi Kilis halkının da düşman işgaline geçit vermemiştir. Dün Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ilimize gelişinin 100. senesini andık. Kilisliler gösterdikleri gözü peklik, vatanseverlik ve milletine karşı yönelmiş tehditlere karşı uyanıklık neyse bugünde, Cumhuriyetimizin teminatı inanç ve kararlılık aşkıdır. Aziz Türk milletinin her ferdi omuz omuza verdi ülkü birliği yaptı ve tarihin hiçbir devresinde esarete boyun eğmeyen Türk milletini 1. Dünya Savaşı’nın karanlık ufuklarından çıkarttı büyük önder Atatürk’ün liderliğinde taze, heyecanlı ve umut dolu bir cumhuriyetin temellerini hep birlikte attı.İnşallah sonsuza kadar bu cumhuriyeti gönül ve inanç birliği ve iman birliğiyle yaşatacağız” dedi.

Vali Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkanı Hasan Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Kilis İl Meclis Başkanı M.Metin Karakuş,daire amir, askeri ve sivil erkan, öğrenciler ile öğretmenler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.