EMEKLİ ASTSUBAYLAR “BAŞKOMUTAN’DAN SEFER GÖREV EMRİ BEKLİYORUZ”

EMEKLİ ASTSUBAYLAR “BAŞKOMUTAN’DAN SEFER GÖREV EMRİ BEKLİYORUZ”

EMEKLİ ASTSUBAYLAR “BAŞKOMUTAN’DAN SEFER GÖREV EMRİ BEKLİYORUZ”

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği(TEMAD) üyeleri Kilis’e gelerek Zeytindalı Harekâtına destek olduklarını belirterek Başkomutandan Sefer Görev emri beklediklerini söylediler.

Kilis’te Recep Tayyip Erdoğan meydanında basın açıklaması yapan TEMAD üyeleri Türkiye’nin dört bir tarafından Kilis’e geldiler.

TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği üyeleri olarak bizler, Tük Silahlı Kuvvetlerinde yıllarca hizmet etmiş, ülke, Devlet, Millet ve Bayrak sevgisi ile bu Vatan uğruna binlerce şehit ve gazi vermiş, vermeye de her zaman hazır olan, aziz Türk Milletinin birer evladıyız.

Emekli Astsubaylar ve Aileleri olarak, bugün burada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, bölgemizde, güven ve istikrar sağlamak amacıyla sürdürülen, “Zeytindalı Harekâtına” destek olmak ve Şanlı ordumuzun, her zaman yanında olduğumuzu, dünyaya ilan etmek için toplandık.

Ordumuz Asırlar boyunca büyük kahramanlık hikâyeleri yazmış, Anadolu’yu bize yurt yapmış, Bursa’yı, Edirne’yi, İstanbul’u fethetmiş, Çanakkale’de düşmana geçit vermemiş, milli mücadelede düşmanı denize dökmüş bir ordudur.

Türk Milletini, bin yıldır Anadolu’dan atmanın hayalini kuran zihniyetlerin, her türlü alçaklığını bertaraf eden, 15 Temmuz darbe girişimi ile içinde ki vatan hainlerini de temizleyen Şanlı Ordumuz, Atatürk’ün çizdiği yolda, devletinin kendisine verdiği vatan savunması ve terörle mücadele görevini başarıyla sürdürmekte; küresel sistemin ülkemize ve bölgemize dayattığı bütün planları bugün de bozmaktadır.

Yine bugün, Ordumuz sınırlarımıza yuvalanan teröristleri temizlemekte, masum halkımızın mal ve can güvenliğini korumakta, uykusunda şehit edilen Fatma yavrularımızın hesabını sormaktadır. Bir defa daha tekrar ediyorum, bizler bugün, TSK’nın yanında ve destekçisi olduğumuzu göstermek için buradayız. Bizler bugün, Seyit Onbaşıların, Hasan Tahsinlerin, Astsubay Ömer Halis Demirlerin, Afrin şehitlerinin; dirilmiş ruhları olarak buradayız.

Bizler bugün, Başkomutandan, Sefer Görev emri istemek için buradayız. Bizler, Milletimizin egemenliği ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için yemin ettik. Emekli Astsubaylar olarak vatanımız uğruna kendimizi siper etmek için buradayız. Yeminimizi burada bir kez daha tekrarlıyoruz. “Barışta ve savaşta, her zaman ve her yerde Milletimize ve Cumhuriyetimize hizmet edeceğimize ve icabında vatan, Cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatımızı feda edeceğimize, namusumuz ve şerefimiz üzerine and içeriz.”

TEMAD olarak, Türkiye Cumhuriyetinin, bölünmez bütünlüğünün, milletimizin egemenliğinin yılmaz savunucuları olarak, Afrin’de ki kahraman askerlerimizin mücadelesini desteklediğimizi kararlılıkla belirtiyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, Türk Milletine sabır, Kahraman gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.