Mustafa Korkmaz
Mustafa  Korkmaz
mustafakorkmazbuhari@hotmail.com
FETHULLAH GÜLEN’İN ÜLKEMİZDE YAPTIĞI YIKIM
  • 0
  • 361
  • 02 Ekim 2018 Salı
  • +
  • -

Kıymetli okuyucularım bugün ismini dahi anmak istemediğim; katil Amerika’nın kullandığı Fethullah Gülen’in ülkemize verdiği zarardan söz edeceğim, edeceğim ki bundan sonra hem devlet adamlarımız, hem de dini cemaatler bundan gerekli dersi çıkarsınlar.

Amerika ve batılı devletler İslam ülkelerindeki yıkıcı faaliyetlerini, artık savaş yolu ile değil de Fethullah Gülen gibi kendilerine uşaklık yapacak insanlar vasıtası ile yapmaktadır.

Fethullah Güleni Amerika’ya götüren pilot Necmi EKER; uçakta bugünkü olanları tahmin edip aynen şu cümleyi kullanıyor ’’HOCAM AMERİKA SİZİN GİBİ İNSANLARI KULLANIR VE SONRADA BİR TARAFA ATAR, SİZİN AMERİKADA NE İŞİNİZ VAR?’’

Bunu yirmi yıl önce bir pilot tahmin ediyor da, bizim idarecilerimiz NE YAZIKKİ, tahmin edemiyor.

Daha sonrada bu adama devlet teslim ediliyor, devlet teslim edildikten sonrada Amerika ve uşağı FETO yıkım faaliyetlerine başlıyor.

1 ) Önce Türk silahlı kuvvetleri ve emniyet teşkilatımıza ve Mit’e yerleşiyorlar ve faaliyetlerine başlıyorlar.

2 )Ülkenin Genel kurmay başkanı ve Kuvvet komutanlarını, terörist diye Silivri zindanlarına  sokup, birçok vatansever paşamızı hapse atıyor, kozmik odada ne kadar gizli plan var ise alıp Amerikaya teslim ediyorlar.

3 )Emniyet teşkilatında ne kadar vatansever polisimiz var ise onları da hapse atıp darma dağın ediyorlar.

4 )Ülkenin en bağımsız ve herkesin saygı duyduğu hâkim ve savcılarımızı birbirine tutuklattırıp bu güzide kurumu felç ediyorlar.

5 )Kendisini sadece din adamı diye; ALLAH’(c.c) rızası için bağlanan mütedeyyin Müslümanları da perişan ediyorlar.

6 )En sonunda da ülkenin cumhurbaşkanını  öldürtmeye kalkıp kendi parlamentomuzu bombalattırıyor ve yüzlerce kahraman vatandaşımıza kurşun yağdırıyorlar ve bunları yaptırana da din adamı diyorlar .

Devlet adamlarımızın bu ön göremezliği ve bu adama devleti teslim etmeleri sonucu ülkede yüzbinlerce beyinler heder olup gidiyorlar

Prof. diye saygı duyduğumuz insanlar ya hapiste yâda kaçak. Üniformasını gördüğümüzde gurur duyduğumuz generallerimiz, subaylarımız kurtuluş savaşına bize insanlık dışı zulümlerde bulunan Yunanistan kaçıyorlar.

İsimleri geçtiğinde akan sular duran hâkim ve savcılarımız birbirini tutuklamakta ve kurtuluşu yurt dışına kaçmakta buluyorlar.

Kendi halinde dinini diyanetini yaşamaya çalışan ama akıllarını hiç kullanmayan birçok inançlı masum vatandaşımızda cezaevlerine tıkılıyorlar.

Ülkenin Milli eğitimi de büyük oranda çöküyor. Yurt dışında yirmiden fazla ülkede matematik olimpiyatlarında derece alan süper zeki çocuklarda ya hapiste yâda işsiz kalıyorlar.

‘’ BİR ÜLKEDE BUNDAN BÜYÜK YIKIM OLURMU’’

Bir Ülkede hükmetme yetkisi millet adına ve milletin seçtiği kişiler eliyle kullanılır. Bu yetki hiçbir cemaate veya sınıfa istikbal kaygısı ile bırakılamaz.

Amasya tamiminden sonra emir subayı ile Erzurum gelmekte olan  M.KEMAL ATATÜRK  yolda arabalarının benzinleri bitince bir Amerikan kuruluşundan benzin almak zorunda kaldıklarında; şu cümleyi kullanıyor.

‘’ Çocuk bu benzini mecbur kaldık aldık. Ama  korkarım ki;  ilerde bunu aleyhimize kullanırlar’’

Birde bunun yanında cemaatin paşalarını düşünün, düşman ülkelere gidip sığınıyor hem de bildiği gizli  bilgileri verme pahasına. Yazıklar olsun.

Kendisine trilyonluk araç tahsis edilen hain Zekeriya öz’ de aynı şartlar dâhilinde alman yaya sığınıyor. Yazıklar olsun.

Yukarıdaki  sayılan fiilleri  yapanlara gönül  rahatlığı ile nasıl Müslüman diyeceğiz.

‘’ MÜSLÜMAN DENİNCE AKLA GELENLER NELER OLMALI’’

ALLAH(c.c) ye ve peygamberi Hz. Muhammed Mustafa ya (s.a.v) ‘e inanan, en azından farz ibadetlerini yapan, haram yemeyen, yalan söylemeyen, Devletin parasını çalmayan ve israf etmeyen, yediği bir hurmanın menşeyi  belli olmayınca, parmağını boğazına sokup geri çıkartan, Sarayın ekmeğini yiyen bazı evliyaların fetvalarını kabul etmeyen, devamlı insanları birleştirici ve birbirine düşürmek için nifak tohumları serpmeyen, Yalan söylemeyen, Kimseye iftira atmayan,soru çalmayan ve çalınmasına müsaade etmeyen ve kul hakkı yemeyip ,hükmettiği kişilere insanca ve adil davranan ve Hz. Ömer (r.a)  gibi hutbede iken beyt’ül maldan aldığı bir elbiselik kumaşın hesabını; hutbeden inmeden halkına veren  ve  güzel ahlak sahibi olan insanlar akla gelmeli.

Bu saydığımız özelliklere sahip olan zat, ister vatandaş olsun, isterse devlet başkanı; Bu kişiye, bırakın kendi vatandaşını, yabancı ülke vatandaşları bile saygı duyar.

Bir manevi büyüğümün şu sözü beni çok etkilemiştir,

‘’Dini cemaatlerin amacı, kendilerine tabi olan Müslümanları; YÜCE ALLAH(c.c)ye bağlamak, Kendilerine değil.’’(M.Vakıf  Tazebay)

TEK ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA NE VATANDAŞ OLARAK NEDE DEVLET ADAMI OLARAK HİÇ BİR OLAYDAN DERS ALMIYORUZ.

TARİH ASLA TEKERRÜR ETMEZ, TEKERRÜR EDEN DEVLET ADAMLARININ HATASIDIR.

‘’EĞER SİZİN ;YAŞANTIZA BAKIPTA KİMSE MÜSLÜMANLIĞA YÖNELMİYORSA; İNANCINIZI GÖZDEN GEÇİRİN’’(Hz. Muhammed (s.a.v)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.