Fırat Kalkanı Harekatında 1 Asker Şehit Oldu, 4 Asker Yaralandı

Fırat Kalkanı Harekatında 1 Asker Şehit Oldu, 4 Asker Yaralandı

asker

Fırat Kalkanı Harekatının 43. gününde IŞİD tarafından yapılan sızma girişimi sonucu çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı; 18 terörist öldürüldü.

‘Fırat Kalkanı’ harekatında, Kilis’in karşısında bulunan ÖSO kontrolündeki Ziyara’ya köyüne sızma girişiminde bulunan terör örgütü IŞİD militanları ile çıkan çatışmada şehit olan 1 askerimiz Gaziantep`e götürülürken yaralanan 4 asker, tedavi için Kilis’e getirildi. Sınır hattında hazır bekletilen ambulanslara taşınan yaralı askerler, Kilis Devlet Hastanesi acil servisinde tedaviye alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Rai doğusunda yer alan ÖSO kontrolündeki Ziyara köyüne IŞİD TÖ tarafından yapılan sızma girişimi sonucu, bölgede bulunan TSK unsurları ile yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 4 askerin ise hafif şekilde yaralandığını açıkladı. Çatışmada 18 IŞİD mensubu teröristin ise etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

FIRAT KALKANI HAREKATI 43. GÜNÜNDE

TSK’dan Fırat Kalkanı Harekatının 43’üncü günü dolayısıyla yapılan bilgilendirmede, 05 Ekim 2016 günü saat 07.00’a kadar meydana gelen gelişmeler açıklandı. TSK’dan yapılan açıklamada Azaz-Rai sektöründe; muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubunun karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Rai güneybatısında yer alan Türkman Barı, Kuaybah, Boztepe ve Hardanah meskun mahallerinde kontrol sağladığı kaydedildi.

Açıklamada, “Rai doğusunda yer alan, ÖSO kontrolündeki Ziyara meskun mahalline IŞİD TÖ tarafından yapılan sızma girişimi sonucu, bölgede bulunan TSK unsurları ile yaşanan çatışmada 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmış, söz konusu çatışmada 18 IŞİD TÖ mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.” ifadeleri kaydedildi.

Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 115 meskun mahalde (yaklaşık 980 kilometrekare) kontrol sağlandığı kaydedilerek şu bilgilere yer verildi:

“Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 75 IŞİD TÖ hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından 221 adet Fırtına, 40 adet ÇNRA ve 14 adet tank atışı yapılmış, belirlenen hedefler (silah mevzileri, geçici barınma alanları, park halindeki iki araç) tam isabetle etkisiz hale getirilmiştir.”

ÖLDÜRÜLEN IŞİD’Lİ SAYISI 23’E YÜKSELDİ

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, bölgedeki çatışmalarda öldürülen IŞİD’li terörist sayısının da 23’e yükseldiği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.