FRANSUVANIN ÇOCUKLARI

FRANSUVANIN ÇOCUKLARI

Afrin’de Zeytindalı harekâtımız başarılı bir şekilde sona erdiğinde Fransa, önce terör örgüt liderlerini Paris’te ağırladı, sonra da bize Türkiye ile terör örgütü PKK/PYD arasında arabuluculuk yapmayı önerdi. Yine Fransa, kimyasal kullandığı gerekçesi ile düzenlenen harekâtta ABD ye destek verdi. Hemen arkasından da 300 sefil Fransız, Kur’an-ı Kerim’de geçen bazı ayetlerin kaldırılması gerektiğini açıkladı.

Başta Fransuva’nın torunları olmak üzere tüm Hıristiyan ve Yahudi dünyası bilmelidir ki İslam, barış demektir. Medeniyet demektir. Tarihte hiçbir Müslüman ülke, sömürmek için bir başka ülkeye saldırmamıştır. Hiçbir kimse İslamiyet’e inanması için zorlanmamıştır. Müslüman olmayanlar, İslam bölgelerinde kendi kanunları, kendi adetleri ve kendi mülkleri ile emin olarak yaşadılar. Onun için çok az da olsalar, Kıptiler, yezidiler ve benzerleri, içimizde hayatiyetlerini bu güne kadar sürdürmüşlerdir.

Değiştirilmemiş olan Kur’an, insanlara merhametli olmayı emreder. Onun için Müslümanlar, yerlerinden yurtlarından edilmiş her milletten insana su verirler, aş, ekmek verir barınma yerleri inşa ederler. Değiştirilmiş kitaplarla amel eden Fransuva’nın torunları da çelme takar, azarlar ve yüzüstü bırakırlar.

Fransuva’nın torunları, dünyanın birçok yerinde soykırım yapmakla tanınmışlardır. Fransuva’nın torunları, uzun yıllardır katil Ermeni terör örgütlerini ve PKK’yı himaye etmektedirler. Bu himaye’yi özellikle Türkiye’nin zayıflatılması amacıyla yapmaktadırlar. Yani terörist olmak, Fransuva torunlarının iliklerine işlemiş durumdadır.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen, komşu haklarını, yetim haklarını en insancıl şekilde savunan bir dinin mensuplarından daha merhametli kim olabilir? Kız çocuklarını diri diri gömen bir toplumdan cenneti kadının ayakları altına getiren bir inancın mensupları, şiddeti kabul edebilir mi? Böyleleri terörü destekleyebilir mi? Başkalarının inançlarıyla alay edenler, onları hakir görüp hakaret edenler öncelikle kendilerinin nasıl birer terörist olduklarını düşünmelidirler.

Birinci ve ikinci dünya savaşlarını kimler yaptı? Neden başlattı? Cevap; Hıristiyan ve Musevi dünyası Ruhr havzasındaki kömür yataklarını ele geçirmek için birbirine girdi.
Haçlı seferleri neden yapıldı? Haçlılar, İstanbul’u bile yağmalarken İstanbul hangi dindendi? Cevap; Haçlı seferleri, ipek yolu ticaretini ele geçirmek için Müslümanlara karşı yapıldı. Hıristiyan olan İstanbul bile yağmalandı. ‘Kudüs’ü kurtarmak amacı’, sadece bu amaca hizmet eden bir kılıftı.

Yahudiler Filistin’i nasıl işgal ettiler? Değiştirdikleri Tevrat’ta uydurdukları ‘vaat edilmiş topraklar’ hikâyesini gerçekleştirmek için her türlü terör tekniklerini kullanıyorlar. Bu amaçları için, kendileri gibi mukaddes kitaplarını tahrip etmiş ülkeleri kullanıyorlar. ABD, Vietnam’ı neden işgale çalıştı? Afganistan’ı kimler, neden işgal ettiler? Irak, Libya neden işgal edildi? Cezayir başta olmak üzere tüm kuzey ve orta Afrika’da soykırım yapanlar, bu kitaplarını menfaatleri için yeniden düzenleyen, tahrip eden taife değil miydi? Güney Afrika’da ırkçılık fitilini ateşleyerek, yüz binlerce masumun hayatını kaybetmesine sebep olanlar, ABD de Kızılderili katliamı yapanlar, Serebzenitza’da Müslümanların silahlarını toplayıp Hıristiyanları silahları ile serbest bırakan bu sözüm ona medeni ülkeler değil miydi? Mısır’da olanlar hangi demokrasi ile tanımlanabilir?

Bütün bunlardan anlaşılacağı üzere, dünyada terörü Hıristiyan ve Museviler desteklemektedirler. Dini siyasete alet edenler de Hıristiyan ve Musevilerdir. Mukaddes kitaplarını kendi süfli istekleri doğrultusunda değiştirmiş, bu değişiklikleri gerçeğe dönüştürmek için savaş, işgal ve terör adına ne varsa hepsini uygulamaktadırlar. Sonra da çıkmış şiddeti destekliyor diye Kur’an ın ayetlerini değiştirmek istiyorlar.

Kitabımız Kur’an-ı Kerim, her noktası ile haktır ve onu kıyamete kadar koruyacak olan da rabbimizdir. Bizler ona sıkı sıkıya bağlandığımız ve onun hükümleri ile amel ettiğimiz ölçüde kötülüklerden korunabiliriz. Hiç kimsenin de onu değiştirmeye gücü yetmeyecektir.

Kur’an ahlakı ile ahlaklanan halis kullardan olmak dileklerimle kalın sağlıkla…

Ahmet Laz
ahmetlaz@hotmail.com.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.