Şerif Kurt
Şerif  Kurt
serifkurtt@gmail.com
GÜNDEMİMİZ ERKEN SEÇİM
  • 0
  • 1753
  • 25 Nisan 2018 Çarşamba
  • +
  • -

Malumunuz hükümet erken seçim kararı aldı. Devlet Bahçelinin erken seçim talebine AK Parti duyarsız kalmadı. Ülkemizde 24 Haziran`da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi yapılacak, Rabbim Hayırlara vesile eylesin. Tabi seçim sürecinde parti içinde aday adayları, partiler arasında da adaylar yarışacak, bizlerde seçmen olarak oy vererek adayları destekleyeceğiz. Doğal olarak sürecin sonunda kazananlar ve kaybedenler olacaktır. Seçim kazanmak kadar önemli olan diğer şeyde toplumsal barışı sağlamaktır. Bizler bu ülkede yaşayan 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Yaşadığımız şehir, yaptığımız iş, eğitim durumumuz, siyasi tercihimiz, dinimiz ve dilimizin farklılığı esasında ülkemizin zenginliğidir. Bu kadar zenginliğe sahip kaç ülke vardır. Bir siyasi fikrin karşısında farklı bir görüş öne sürebilmek aslında toplumunda yaşayanların gelişmişliğini gösterir. Ülke olarak, birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birbirimize hoş görülü olarak bakmalıyız.
Ak Partili esnafsın, bankada acil işin var… Kalfa, çırak yok… Kilit vurmak yerine CHP`li yan komşun esnafa rica edersin ; komşu gözkulak olur musun bir saat işim var dersin, komşun bakar, Ak Parti il merkezini arayıp bu ricada bulunamazsın. CHP’lisin gece saat 02:00, 3 yaşındaki bebeğin ateşlenmiş altında araban yok, Ak Partili üst komşunun zilini çalarsın, CHP İl Başkanlığını aramazsın ..
O partilisin, bu partilisin, ideolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olduğun, sokağa çıktığında selâmlaştığın, hal hatırını soran dostların, arkadaşların, komşuların, akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir. Yaşadığın sürece iyi ya da kötü gününde bu insanlar senin yanındadır her zaman… Düğün dernek edersin misafirlerinin arasında Ak Partili de, CHP’li de, MHP’li de vardır… Hediye getirirler, altın takarlar; Cenazen olur taziyeye gelirler. Düğününe, taziyene Ak Parti Genel Başkanı gelmez, Cumhurbaşkanı gelmez, CHP Genel Başkanı gelmez, MHP Genel Başkanı gelmez.
Komşunla, eşinle, dostunla didişme… Dünya bir tane ve hepimiz burada yaşıyoruz, ama acı ama tatlı, güçlü ve akıllı olmak zorundayız.
Güçlüyseniz, akıllıysanız bölünmeyin birleşin… Daha sıkı sarılın birbirinize, oyunlara gelmemek lazım. Klavye başında birbirinize küfür, tehdit sallayarak siyaset yapmamak lazım. Bırakın siyaseti siyasiler yapsın, siz siyasetinizi sandıkta yapın… Benim size ihtiyacım var, sizin bana ihtiyacınız var, bizim birbirimize ihtiyacımız var, hepimizin birlik olmaya ihtiyacımız var.
Unutmayın. Bütün makamlar gelip geçicidir, asıl olan, baki olan ALLAH tır. Allah`a döneceğinizi ve hesap vereceğinizi UNUTMAYIN.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.