Ahmet Laz
Ahmet  Laz
ahmetlaz@hotmail.com.tr
Her Seçimde Olduğu Gibi
  • 0
  • 1023
  • 22 Haziran 2018 Cuma
  • +
  • -

Bu Seçimde de Vaatler Sel Olup Akıyor…

Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de her şey güllük gülistanlık, vaatler sel olup akıyor. Bazen siyasi liderler bazen de adaylar bazen de fanatik vatandaş gürleyip şimşekler çakıyor.

Her siyasi parti yapmasa da bazı siyasi partiler kazanmak için her türlü senaryoyu deneyerek oylarımızın peşinde koşarak ambargo koymak istiyor. Pusulasını kaybeden bazı seçmenlerde bu Bermuda Şeytan Üçgeni’nin içerisinde kendini bulacak dalgalara yenik düşerek batıyor. Bu arada birileri kazanırken belki de kaybeden ülkem olacak belki de yaşadığım şehir olacak. Acı gerçekler er geç ortaya çıktığı zaman da atalarımızın söylediği gibi “Atı alan Üsküdar’ı geçmiş ” olacak. İşte o zaman gülen karşı taraf, üzülen bizler olacağız.

Peki bizler bu oy avcılarına karşı gelebilir miyiz? Veya bu senaryoculara karşı nasıl göğüs gerebiliriz? Eğer “Birlikten kuvvet doğar” veya “Bir elin nesi var iki elin sesi var” atasözleriyle hareket edersek tabiri caiz ise hem de bal gibi üstesinden geliriz. Bizler bunu yıllar önce milli mücadelede yaptık Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yaptık. Unutmayalım ki bizler o tarihi yazan Ecdat’ın evlatları ve torunlarıyız. “Tarih tekerrürden ibarettir” sözünü asla unutmayalım. Bu konuda yapacağımız tek şey ise Çanakkale ruhunu geri getirmektir, teneffüs etmektir. Onun için bu seçimde birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz şarttır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.