M.Hakan Öztürk
M.Hakan  Öztürk
ozturkhakanm@gmail.com
Her Şeyimiz Kilis İçin
  • 0
  • 1318
  • 05 Nisan 2018 Perşembe
  • +
  • -

            Kilis’ in eğitimine nasıl katkı sağlarız düşüncesinde olan Kilis’ lilere hizmeti kendilerine ilke edinen, Kilis Vakfı okullar, sağlık ocakları, yurtlar, camiler, imam hatip okulları, Kuran kursları, turizm lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, çıraklık eğitim okulu, ticaret lisesi ve Kilis’in can damarı olmaya aday Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin temelini attığını bilmeyenimiz yoktur sanırım.

            Kilis’e okullar, camiler, yurtlar, sağlık ocakları kazandıran Kilis Vakfının; İstanbul’ da üniversite kazanan Kilis’ li gençlerimizden bir kuruş dahi almadan öğrenimleri sırasında Kilis Vakfı Yurdundan faydalandırılmaları, bunun dışında yine yüzlerce gencimize karşılıksız burs vermeleri eğitime verdikleri önemi gözler önüne sermektedir.

            Eğitimin yanı sıra son dönemlerde taziye evi olarak kullanılmak üzere iki tane ev bağışlanması da Vakfın Kilis’in kültürüne verdiği önemi göstermektedir.

            Her şeyimiz Kilis için diyen Kilis Vakfı Yöneticilerinin son zamanlarda eğitime katkı olarak Kilis’e Uygulama Oteli yapmak istediklerini bunun içinde yetkililerden uygun bir arsa talepleri olduğu bilgisini sosyal medya da yer alan bir videodan öğrendim.

            Kilis Vakfı olarak uygun bir arsa tahsis edildiği takdirde Kilis’e bağışlamak, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve Turizm Lisesinin kullanımına sunulmak üzere Uygulama Oteli yapacaklarının sözünü vermektedirler.

            Yıllardır her şeyi birlik ve beraberlik içerisinde yapan Kilis Vakfının yaptıkları yatırımlarla Kilis için var oldukları, Kilis Sevdalısı oldukları inkâr edilemez bir gerçektir.

            Eğitim konusunda küçümsenemeyecek katkıları olan Kilis Vakfı Yönetimini ve Kilis’li iş insanlarını kutluyorum.

Günün Sözü

İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimelerde her şeyi anlatmaya yetmez.

Cengiz AYTMATOV

***

Türk Dünyasının Bilge Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin yıl dönümünde rahmet ve duayla anıyorum. Mekanı cennet olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.