Şerif Kurt
Şerif  Kurt
serifkurtt@gmail.com
HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK
  • 0
  • 490
  • 22 Mart 2018 Perşembe
  • +
  • -

HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK

Ülkemizde emniyet mensuplarımızın rutin olarak yaptıkları trafik uygulamaları pek haber konusu olmaz. Bazen parodilere konu olurdu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin 34 MEM 05 plakalı kiralık Audi aracını, çakar kullandığı gerekçesiyle polis tarafından durdurunca işte o zaman iş değişir. Eğer sen haddini aşıp bir il müdürünün aracına uygulama yapar isen vay haline, kaç dakika sürdü, ne sordun, niye sordun, yetkin var mı? yok mu? bunlara hesap vermeye hazır olacaksın.

Seni görevinden dolayı bir kere dahi hatırlayıp aramayan müdürlerinin, peş peşe arayıpta dakikalarca fırçalamasına da ayrıca katlanmalısın. Psikolojik baskılara, yapılacak mobbing karşı dayanıklı ve hazırlıklı olmalısın. Sen bundan sonra çalıştığın birimin uyumsuz çalışan sorunlu elemanısın. Biran önce görev yerin değiştirilmeli veya sürgün edilmen lazım, cezasız kalmamalı çünkü sen aykırı hareket ettin. Sana kanunları uygulaman emredildiğinde sen yanlış anlamışsın, kanunların yazılmayan kısmını okumamışsın. Kanunlar zenginler tarafından yazılır, fakirlerce uygulanır. Eğer rahat etmek istiyor isen bunu bilecek ve uygulayacaksın.

Üstat Nejat Uygurun cibali karakolu oyununun bir bölümde, hep beraber ayağa kalkıp dua ediyorlar. “Ya Rabbim karakolumuza büyük adam düşürme” diye Üstadın oyununu hiç mi izlemedin? Allah rahmet eylesin.

Nasrettin Hoca zamanında   hırsızlık yapılır. Devlet Hastanesinde Devletin 2 milyon TL si sahte evraklar düzenleyerek çaldırıyorlar ve bu işi 5 yıl boyunca düzenli olarak yapıyorlar. Olay ortaya çıkınca Hocayı muhakkik atıyorlar. Diyorlar ki “Hoca sen temiz adamsın, dürüstsün muhakkak ki bu işi en iyi sen yaparsın. Sen kabul etmez isen bu iş hırsızların eline kalacak” diye hoca ya işi kabul ettiriyorlar. Hoca “Devlet Malı, Beytül Mal dır” diyerek aylarca gece gündüz demeden çalışıyor., Soruyorlar Hocaya Ne gördün? diye, Hoca nereden bilsin çalanın değilde gördüm diyenin suçlu olduğunu 2 milyon TL hırsızlık gördüm diyor. Kimler yaptı? diyorlar. Hoca sende varsın, senin yanındaki var, aşağıdaki de var, arkandaki de var diyor. Hoca cahil nereden bilsin kanunlar fakirler için olduğunu, bak diyorlar “sen yanlış bulmuşsun, bu işi yapan kedidir. Kedi de kaçtı gitti diyorlar. Şimdi sen yoruldun, biraz dinlen, aklın başına gelsin diye seni köye imam olarak atadık diyorlar. Diyeceksin ki, hırsızın hiç mi suçu yok?

Hoca çaresiz, ne gelir elden, köye imam olarak başlıyor. Elini yukarı kaldırıyor ”Ya Rabbim ben doğru bildiğimi, senin rızan için yaptım. Senden korktum, senin emir ve yasaklarına uydum. Bana bu yapanları sahibim olan Allaha havale ediyorum.” diyor.

Sevgili kardeşim sende ellerini havaya kaldır ve sahibin olan Allaha havale et.. Muhakkak ki Allah herşeyi gören ve duyandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.