kilisinsesi.com.tr
İHH`dan Suriyeli ailelere kömür yardımı
9 Kasım 2018
admin

İHH`dan Suriyeli ailelere kömür yardımı

  KİLİSLİLER`DE HALA KÖMÜR BEKLİYOR Kilis`te sosyal yardımlaşmadan fakir vatandaşlarımıza dağıtılacak kömür yardımını beklerken İHH ihtiyaç sahibi 100 Suriyeli aileye...

 

KİLİSLİLER`DE HALA KÖMÜR BEKLİYOR

Kilis`te sosyal yardımlaşmadan fakir vatandaşlarımıza dağıtılacak kömür yardımını beklerken İHH ihtiyaç sahibi 100 Suriyeli aileye kömür yardımında bulundu bunu duyan vatandaşlar acaba bizlerde mi Suriye vatandaşı olsak ne yapsak anlayamadık dediler.

İHH Kilis Koordinasyon Merkezi Yurt İçi Yardım sorumlusu Aydın Gençoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış yardımları kapsamında başlatılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Vakıf olarak dünyanın neresinde olursa olsun hiç bir ayırım gözetmeksizin ihtiyaç sahibi insanların yardımına koşmaya devam ettiklerini belirten Gençoğlu, bu kapsamda hayırseverlerin gönderdiği yardımlarla alınan 50 ton kömürü 100 Suriyeli aileye ulaştırmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Suriyeli Fatma Neccar da ülkesinde olayların şiddetini artırması sonrasında çocuklarıyla birlikte yaklaşık 7 yıl önce Türkiye’ye sığındığını ve bu süreçte Türk halkının kendilerini hiç yalnız bırakmadığını söyledi.

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN