islambey parkında şikayet

islambey parkında şikayet

Kilis Belediyesi tarafından İslambey Parkına kira sözleşmesi ile kurdurulan büfe mahalle sakinlerinin şikayeti sonrası kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre; İslambey Parkında Suriyeli araplar tarafından işletmisi sürdürülen büfe`nin parka yaşanan hergün bir kavga ve tartışmanın yaşanması nedeniyle kaldırıldı. Konuyla alâkalı görüştüğümüz mahalle muhtarı; “Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine mahalleliden imza topladık. Topladığımız imzaları cumhurbaşkanlığına ve Kilis Belediye Başkanlığına yazılı dilekçe ile ilettik. Şikayetimiz üzerine yerinde yapılan inceleme sonrası işletmenin sözleşmesi fes edilerek kapatıldı. Hergün kavga ve döğüşten bizde usanmıştık. Mahalleli bunların yüzünden mahalleden göçmeye başlamıştı. Zamanla her türlü pislik parkta dönmeye başladı sonunda kurtulduk. Belediyemiz parka bir görevli tayin etti. Parkımızın temizliğini her gün yapıyor” dedi.
TUVALETLER KULLANILMAZ HALDE
Ayrıca Muhtar bir şikayette bulunarak; “Parkın içinde bulunan tuvaletler çok bakımsız durumda hatta; Geçtiğimiz gün Kahramanmaraş`tan bir öğretmen kafilesi gelmişti tuvaletleri kullanmak istediler. Tuvaletleri görünce hemen çıktılar ve ihtiyaçlarını göremediler. Mahalle Muhtarı olarak yerin dibine girdik. Biran önce belediyemizin bu tuvaletlere bakım yapmasını bekliyoruz” dedi. HABER: MEHMET REYHANLI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.