Mustafa Korkmaz
Mustafa  Korkmaz
mustafakorkmazbuhari@hotmail.com
İSRAİL’İN KATLİAMINI KINAMAKLA NE ELDE EDEBİLİRİZ
  • 0
  • 352
  • 28 Mayıs 2018 Pazartesi
  • +
  • -

Sevgili okuyucularım İsrail devleti kurulduğu 1948 yılından beri Filistin halkına her türlü zulmü yapmış ve bezende hunharca öldürmekten kaçınmamıştır. İsrail’in hukuk bilmez ve uluslararası sözleşmelere uymaz tutumu hepimizce bilinmektedir.
Şu andaki silah üstünlüğü, elinde atom bombasının bulunması ve arkasına Amerika’yı alması, Yaptığı katliamları engellemeyi zorlaştırıyor.
Bu katliamları önlemek için İslam ülkeleri ne yapmalılar ,şimdi ne yapıyorlar, yaptıkları yeterlimi?.
Ben söyleyeyim: İslam ülkeleri liderleri sadece kınamayı iyi yapıyorlar, ekonomik ilişkileri devam ettiriyorlar. Kendi güvenliklerini esas İsrail’in destekçisi olan Amerika’ya bıraktıktan sonra, Ekonomik güçlerini akılcı, sanayiye dönük ve bilimsel eğitime dönük hiçbir yöne kanal izletmeden, kendileri zevki sefa içerisinde yaşıyorlar.
Bir örnek vermek isterim. Suudi Arabistan İsrail’in en büyük destekçisi olan, orta doğuyu kana bulayan ve esas katil olan Amerika’dan350 milyar dolarlık silah alıyor ve kendi ülkesindeki yönetimi değiştirmek için katil truptan yardım istiyor ve trupun damadı bir ay Suudi Arabistan da kalarak buradaki yönetimi değiştirme faaliyetlerinde bulunuyor.
Artık gerisini siz düşünün.
Şu anda İslam ülkelerinin yaptığı, meydanlara toplanıp katil İsrail diye bağırmaktan başka bir şey değildir, Bununla da bir yere varılamaz.
Ne mi yapmalı? Yapılacak çok şey var.
Önce İslam ülkeleri kendi ülkelerine gerçek demokrasiyi getirmeli, Ekonomik güçlerini zevki sefa için kullanmamalı. Bilimsel eğitime önem vermeli. Ülkesindeki geliri kendi halkına adilce dağıtmalı, En önemlisi İslam ülke liderlerinin Amerika ve İsrail gibi emperyalist devletlerin oyununa gelmemeleri.
Amerika Irak da, Suriye’de, Libya’da vs rejimleri devirirken bunun sonucunu kestiremeyen İslam ülkesi liderlerinin akılları neredeydi?
Emperyalist devletlerin çizdiği senaryonun en son merhalesi ise en tehlikeli olanıdır. Esas gayeleri;
Türkiye ile İran’ı çarpıştırmaktır, aman ha aman, bu oyuna gelmeyelim, Çünkü bu senaryonun ayak sesleri gelmeye başladı.
Şu anda Amerika ve İsrail’i bu tutumlarından vazgeçirmenin en acil yolu ise: İslam ülkelerinin tek vücut olup bu iki ülke ile ekonomik ilişkilerini askıya almaları ve bu iki ülkenin bütün mallarını boykot etme yoluna gitmeleridir.
Ama bu söylediğim geçici bir çözümdür. Malı parası olan alır. Savaşı teknolojik gücü olan kazanır. Yüksek binalarla, yo ile köprü ile ve bütün gıda ürünlerini ithal yapmak ile sanayi tesislerini yabancılara özelleştirme yolu ile Ve de, en önemlisi bilimsel eğitimi göz ardı etmek ile Müslümanlar bir yere varamazlar,
Ancak: meydanlara toplanır bağırır çağırırlar.

Bir Müslüman olarak bu manzara beni kahretmektedir.
‘’MAL ALAN, EMİRDE ALIR ‘’
(F.S.Mehmet han)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.