kilisinsesi.com.tr
İSTEDİK AMA REDDEDİLDİ”
19 Mart 2018
admin

İSTEDİK AMA REDDEDİLDİ”

MHP BELEDİYE MECLİSİ GURUP SÖZCÜSÜ MUSTAFA MEMİLER “REKLAM VE TABELA VERGİSİ BU YIL ALINMASIN, SU BORÇLARININ FAİZLERİ SİLİNSİN VE %20...

MHP BELEDİYE MECLİSİ GURUP SÖZCÜSÜ MUSTAFA MEMİLER

“REKLAM VE TABELA VERGİSİ BU YIL ALINMASIN, SU BORÇLARININ FAİZLERİ SİLİNSİN VE %20 ORANINDA İNDİRİM YAPILSIN

İSTEDİK AMA REDDEDİLDİ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilis Belediye Meclis üyesi MHP Grup Sözcüsü Mustafa Memiler Mücbir sebepten dolayı esnafların iş yapamadıklarını bundan dolayı Kilis Belediyesinin alması gereken reklam ve tabela, çevre ve temizlik vergisinin bu yıla mahsuben alınmamasını istediklerini ancak AKP’li Belediye Meclis üyeleri tarafından isteklerinin reddedildiğini söyledi.

Aynı zamanda su borçlarının faizlerinin silinmesi ve %20 oranında su parasında indirime gidilmesi konusunda da Meclis toplantısında teklifte bulunduklarını söyleyen Mustafa Memiler; “maalesef bu da AKP’li Meclis üyeleri tarafından reddedildi” dedi.

MHP Kilis Belediyesi Meclis üyesi ve Gurup sözcüsü Mustafa Memiler yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“ Kilis hem Fırat Kalkanı Operasyonunda hem de Zeytindalı harekâtında ciddi ve sıkıntılı günler yaşarken esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın bir nebze olsun rahat nefes alması için Reklam ve Tabela, çevre ve temizlik vergilerinin alınmaması ve ya 1 yıl ertelenmesi konusunda yine Su parasının faizlerinin silinmesi ve %20 oranında su ücretlerinde indirime gidilmesi konusunda Milliyetçi Hareket Partisi olarak talebimiz söz konusu oldu.

Geçtiğimiz günler içerisinde toplanan Kilis Belediye Meclisinde AKP’li Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız vermiş olduğumuz teklife ret oyu kullanarak tekliflerimizi reddettiler.

Şimdi devletimiz Kilis esnafını mücbir sebep haline alırken Vergi Sigorta borçları ertelenirken esnaf biraz rahat nefes alsın diye hareket ederken Kilis Belediyesinin AKP’li üyelerinin almış olduğu bu kararı ne ile izah edeceğiz. Her seferinde esnafımızın yanında olduklarını söyleyen bu arkadaşlar vermiş olduğumuz bu teklife neden ret cevabı verdiler.

Bizler Milliyetçi Hareket Partililer olarak 9 (Dokuz) tane Belediye Meclis üyemiz ile üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Keşke arkadaşlarımız bu konuda duyarlı davranarak vermiş olduğumuz teklifi kaale almış olsalardı. Esnafımız Reklam ve Tabela, çevre ve temizlik vergisini bu yıl vermeyeceklerdi. Yine su parasında %20 bir az ödeme ve faizlerin silinmesi gündemde olacaktı” dedi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN