İYİ Parti İl Başkanı Balcı Sert Çıktı !“ Beceremiyorsunuz, Bırakın Artık!”

İYİ Parti İl Başkanı Balcı Sert Çıktı !“ Beceremiyorsunuz, Bırakın Artık!”

İYİ Parti Kilis il Başkanı Muhammed Balcı Basın mensupları ile bir araya geldiği kahvaltılı programda Hem iktidara ve yerel Yönetime verdi veriştirdi.

Ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıyı sert sözler ile eleştiren Muhammed Balcı yaptığı basın açıklamasında önemli açıklamalarda bulundu.

Muhammed Balcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“ 1-) Bilindiği gibi 14 Nisan Şehitler Haftası olarak ülkemizde anma programları düzenlenmektedir. Büyük Önder Atatürk’ü ve bugüne kadar bu vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan şehitlik Allah rızası için, din, vatan, millet uğruna canını vermek demektir ve bu makama erişmek şereflerin en büyüğüdür” “Vatanımızı kanları ve canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik, bütünlük ve iç huzurumuzu bozmaya çalışan her türlü direnişe karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenemez”

2-) 25 Ekim 2017 tarihinde kurduğumuz anlı şanlı partimiz 79 ilde teşkilatlanmasını tamamlamıştır. 1 Nisan 2018 tarihinde Cumhuriyet tarihinin en görkemli, en ihtişamlı ve en büyük kurultayını gerçekleştirmiştir. Polis kayıtlarına göre Kurultayımıza 135.000 kişi katılmıştır. 1. Olağanüstü kurultayımızda katılan tüm delegelerimizin oylarıyla müstakbel Cumhurbaşkanımız Sayın Meral AKŞENER’i Genel Başkanımız olarak seçmiştir. Partimize milletimizin göstermiş olduğu ilgi, alaka, teveccüh ve güven, mevcudiyetlerini AKP’ye borçlu olan bazı basın-yayın organlarını rahatsız etmiş olup, kurultayımızda ki muhteşem görüntü sonrasında bu basın organları maalesef üç maymunu oynamışlardır. İYİ Parti ve Genel Başkanımız, müstakbel Cumhurbaşkanımız Sayın Meral AKŞENER’ e gösterilen yüksek miktarda ilgi ve sevginin yandaş medyayı üzdüğünü, kimyalarını bozduğunu görmek, bizlerin İYİ Parti’yi kurarak ne kadar doğru bir iş yaptığımızı, milletimizle beraber ne kadar doğru bir yolda yürüdüğümüzü göstermesi ve ispatı olması açısından çok önemlidir.” İYİ Partimizin iktidarında, AKP döneminde satışa çıkartılan, devlet bankalarından usulsüz, uzun vade, düşük faiz avantajlarıyla kullandırılan krediler neticesinde medya sahibi olanlardan ve bunlara aracılık edenlerden hukuk önünde hesap sorulacak ve usulsüz satışı yapılan tüm medya satışları mutlaka iptal edilecektir. “Türk Milletinin vergileriyle ayakta duran, anayasal güvence altına alınmış olan halkın haber alma özgürlüğünü savunmak ve gerçekleştirmekle görevli olan TRT’nin bu görevini yerine getirmemesi ve anayasaya aykırı hareket etmiş olması bizleri derinden üzmüştür. Bizim anlayışımızda TRT’nin sahibi, büyük Türk Milletidir ve emirlerini sadece ondan almalıdır. Maalesef TRT ve onun yöneticileri bu gerçekliği unutmuş ve hükümete yaranmak adına kurultayımızı yayınlamayı bırakınız, ana haber bültenlerinde dahi görmezden gelerek yandaş medya gibi üç maymunu oynamayı tercih etmiştir.

3-) Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bağcılık ve Üzümcülük Sektörü Araştırma Komisyonu Başkanı Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve komisyon üyeleri, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’yı ziyaret etmiş. Sayın Başkan üyeleri Resul Osman Mesire alanına götürmüş. Hasan Kara’ya sormak lazım Resul Osman dağından kapatılan Tekel Suma fabrikasını mı gösterdiniz? Sökülen tiyekleri, bağları mı incelediniz? Yıllar önce Kilis’ lilerin 2 tiyek arası sergisi bir ailenin geçim kaynağı iken şu anda odunu beş para etmez hale nasıl geldi? Kim getirdi? Tuvalet bile 1 tl iken üretim maliyeti 65 kuruş olan üzümün kilosunun 45 kuruşa satılmasını kim izah edecek? Biz bugün satılan şeker fabrikalarını görünce içimiz kan ağlıyor. Türk tarımı sayenizde her geçen yıl daha da geriye gidiyor. İYİ ler iktidara geldiğinde çiftçinin parası boğazınızda kalacak.

4-) Şehrimiz, ülkemizde az yağış alan iller arasında yer almaktadır. İçme, sulama ve endüstri suyu ihtiyacını karşılamak üzere ilimizde Seve Barajı inşa edilmiş olup sorun çözülmeye çalışılmış ancak 100.000 nüfusa göre planlanmış su projeleri Suriye de mevcut durum nedeniyle bir anda 250.000 nüfusa hitap etmek zorunda kalmıştır. Son 2 yıldır ilimiz genelinde yağışlarında çok düşük seviyelerde olması nedeniyle Seve Barajı ve yer altı suları yetersiz kalmıştır. Seve barajı kanallarının sürekli bakımlarının yapılması, kaçakların önlenmesi büyük önem arz etmektedir. Ayrıca Polateli ilçemizde ki Yeniyapan ve Narlıca kaynaklarının toplam debisi 102.5 l/sn olmasına rağmen isale hattının iptidai olması nedeniyle aşırı derecede su kaçağı meydana gelmektedir. Bir an önce bunların modernize edilmesi ve kaçakların önlenmesi gerekmektedir.

5-) Kilis te on binlerce Suriye li mülteciye alınan yorgan, yastık ve nevresim takımlarının bile Kayseri li bir firmadan alındığını öğrendik. Bu kadar yüklü miktarda yorgan, yastık ve nevresim takımının mali değeri yaklaşık 3.5 Milyon TL civarında. Bu para şehrimize gelseydi ekonomimize olumlu yönde katkı olacaktı. Kilis ülkemizin yorgan denilince akla gelen şehriydi. Maalesef yorgancılık ilimizde bitme duruma gelmiş bulunuyor. Esnaf dertli, çoğu elemanlarını işten çıkartmış. Ne yerli turist geldiği var, ne de kendilerinin durumlarını düzeltmek yönünde çalışma yapan bir yetkili merci var. İnşallah İYİ Parti iktidarında yorgancı esnafımızın derdiyle hemhal olacağız. Onların el işi yorgan üretimine devam etmeleri için yorgancı esnafımızın bulunacağı iş merkezi inşaa edeceğiz. Bu sanatın hayatına devam edebilmesi için teşvikler vereceğiz. Kilis i tekrar ülkemizin yorgan merkezi yapacağız.

6-) Kilis e sembol olmuş Neşet Efendi Konağımız faaliyetlerine MÜZE olarak devam etsin. Hiçbir Vakıfa verilmesin, Neşet Efendi Konağı şehrimizin değeridir. Değerimizi yok etmeyelim! Ayrıca müze içinde ki eserlerin 2015 yılı Ağustos ayında ki yangından sonra nereye götürüldüğünü, akıbetinin ne olduğunu öğrenmek istiyoruz.

7-) İl Özel İdarede çalışan 115 kişi 2017 yılı Aralık ayında işten çıkartıldılar. Ayrıca toplumun her kesiminin çalışmasını takdir etmiş olduğu İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat görevinden alındı. Sayın Bolat neden görevden alındı? Devletin kepçesi, kamyonu, forklifti olmasına rağmen bu işler için mevcut çalışanların işine neden son verildi? Bu işler için dışarıdan neden hizmet alımı yapılıyor? Devletin iş makinaları neden atıl vaziyette duruyor? Ayrıca yılan hikayesine dönen İl Özel İdareye ait otelin durumu ne olacak? İhaleyi alan firma oteli neden çalıştırmadan, şartnamede yazan maddelere uymayarak bırakıp gitti? Devlete ait otelin demirbaşlarının akıbeti ne oldu?

😎 10.04.2018 Tarihinde ilimizde etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle birçok tarım arazisi zarar görmüştür. Çiftçilerimizin ürünleri bu nedenle heba olmuş durumda bulunmaktadır. Devletimizin zarar gören vatandaşlarımız için kalıcı önlemler yapması ve destek olması gerekmektedir. Ayrıca Sayın Tarım İl Müdürüne sormak istiyorum, son 5 yılda ilimizde üretilen sebze ve meyva üretimlerinde azalmanın sebebi nedir? Özellikle üzüm ve zeytin üreticileri için ne gibi önlemler alıp korumak adına neler yapıyorsunuz? İlimizde her geçen yıl binlerce üzüm tiyeği maalesef sökülüyor.

9-) TÜİK resmi rakamlarına göre şehrimizde ki büyük ve küçükbaş hayvan sayıları aşağıda tablolarda ki gibidir. Buradan yetkililere soruyorum, hayvancılık ilimizde bitme noktasına doğru yaklaşırken ne gibi önlemler alıyorsunuz? 300 koyun projesinden kimler faydalandı?

BÜYÜKBAŞ HAYVAN SAYILARI

2014      14304

2015      10287

2016      10572

2017      8886

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SAYILARI

2014      300370

2015      322096

2016      295666

2017      197114

10-) Yılan hikayesine dönen yeni hastanenin durumu ne oldu? Neden hala ihaleye çıkılmadı? Geçtiğimiz haftalarda ilimiz yetkililerince Suriye nin Mare şehrinde sağlık kompleksleri açıldı, ancak ne hikmetse ilimizde ise Mera açılışı yapıldı ve buzağı yarışları yapıldı? Bu milletle dalga geçmektir. Devlet Hastanemizin potansiyeli ilimizi kaldırmamaktır. Acilen yeni hastane için adımların atılması gerekmektedir.

11-) Şeker fabrikalarının kapatılması ve ülkemizde Nişasta Bazlı şeker tüketiminin artması vahim sonuçları beraberinde getirmektedir. Sayın Başbakan çıkmış diyor ki, ‘5 sene boyunca kapanmayacak.’ Bu mantıkla siz kaç yıl sonra Türkiye’nin kapısına kilit vuracak, Türkiye’yi kapatacaksınız. Siz demek ki, şeker fabrikalarını 5 yıl sonra kapatmak için satıyorsunuz. Buradan ilan ediyorum, satamayacaksınız. Peşinizde ve ensenizde olacağız. Alıştınız muhalefete ver yesin, ört uyusun. Ya millete ya halka vereceksiniz ya da satamayacaksınız”

12-) Kilis Belediyesinin 2017 yılında ödemiş olduğu tatlı ve yemek faturalarını öğrenmek istiyoruz. Kamuoyunda konu hakkında çok ciddi ithamlar yer almaktadır. Bununla ilgili resmi açıklama bekliyoruz.

13-) Sayın Belediye Başkanı, Kent Konseyi nin neyinden rahatsız oldu da faaliyetlerini durdurdu? Kendi kontrolüne almak için ivedi bir şekilde bir takım düzenlemeler yapıp mevcut Konsey yöneticilerinin Kent Konseyini devir teslimini istedi? Rahatsızlığını öğrenmek istiyoruz.

14-) İlimizin son dönemde yıldızı parlayan taahhüt şirketinin kimin olduğunu merak ediyoruz. Şu anda orta bloğu yapan, pazar yeri ihalesini alan ve son olarak ta Ekrem Çetin Camii karşısında ki yeri yapan firmanın özelliği nedir? Neden her ihale bu firmaya gitmektedir? İhaleye başka firmalar girmiş midir? İhale yapıldıktan ve sözleşme imzalandıktan sonra Belediye Meclisinde ihaleyi alan firma lehine bazı karar alınmış mıdır? Bu konular hakkında bilgi verilmesini istiyoruz.

15-) Bilindiği gibi Belediyemiz şehrimizde ki bayanlarımızı Şanlıurfa ya götürerek gezi organize etmektedir. Ben buradan sormak istiyorum, bu gezilere giden bir kişi için Belediyemiz ne kadarlık bir ücret ödemektedir? Ayrıca neden başta Şanlıurfa dan olmak üzere çevre illerden de vatandaşlarımızın sahabeler şehrimiz Kilis e gelmeleri için çalışmalar yapılmamaktadır?

16-) Önümüzde ki hafta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Haftasını kutlayacağız. 8 Kasım 2017 tarihinde kurucu il başkanı olarak görevlendirildiğim ve 3 Mart 2018 tarihinde ise kongremizi gerçekleştirdiğimiz partimiz yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Buradan halkımıza bir mesaj iletmek istiyorum, Türk siyasi kanunlarına göre kurulmuş partimiz bu zaman zarfında hiç bir milli bayrama, kutlamaya veya anma törenine davet edilmemiştir. Bunun sebebini başta Sayın valimiz olmak üzere şehrimizi yönetenlere sormak istiyorum. Onlar bizi görmezlikten gelseler de, bizi tanımasalar da tıpkı 7 Aralık törenlerine, 18 Mart Şehitleri anma programına katılmış olduğumuz gibi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına da tüm partililerimiz olarak katılacağız ve halkımızın yanında yer alacağız” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.