İYİ PARTİ “NEŞET EFENDİ KONAĞI MÜZE OLARAK KALSIN, NEDEN TÜGVAYA VERİLİYOR?”

İYİ PARTİ “NEŞET EFENDİ KONAĞI MÜZE OLARAK KALSIN, NEDEN TÜGVAYA VERİLİYOR?”

İYİ PARTİ “NEŞET EFENDİ KONAĞI MÜZE OLARAK KALSIN, NEDEN TÜGVAYA VERİLİYOR?”

Geçtiğimiz günler içerisinde Neşet Efendi Konağının TÜGVA(Türkiye gençlik Vakfına) verilmesi ile ilgili itirazlarını dile getiren İYİ Parti Kilis il başkanlığı bu konuda gündem oluşturmak için bir dizi çalışma başlattı.

İYİ Parti Genel Merkezinden  Kilis’e gelen  Genel İdare Kurulu Üyesi İlay Aksoy, Kurucular Kurulu Üyesi Emine Küçükali ve Şahin Arslantaş ile birlikte İYİ Parti Kilis il Başkanlığı bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiler.

Kilis’e yaptıkları nazik ziyaretten dolayı teşekkürlerini belirten İYİ Parti Kilis il Başkanı Muhammed Balcı yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Kilis’imizde yıllarca Müze olarak kullanılan Neşet Efendi Konağı TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) na  neden veriliyor? İYİ Parti olarak bizler Neşet Efeni Konağının Müze olarak kalmasını istiyoruz.

Bu konuda desteklerini belirtmek için Genel Merkezden gelen misafirlerimiz ile beraber Saadet Partisi Kilis il Başkanı Sayın Şerif Karakurt Bey’i ve Yönetim kurulunu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) başkanlığını, Kilis Baro Başkanlığını, Kilis Kuvayi Milliye Mücahit ve Gaziler Derneğini, Kilis Baklavacılar ve Tatlıcılar Odası başkanlığını ziyaret ettik. Neşet Efendi Konağının Müze olarak kalmasını söyledik. Bu yönde ki çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.