İyi Tarım Uygulamaları destekleme başvuruları devam ediyor

İyi Tarım Uygulamaları destekleme başvuruları devam ediyor

Kilis Ziraat Odası Genel Sekreteri Mehmet Ümit Deli yaptığı açıklamada;”İyi Tarım Uygulamaları (İTU) tarımsal üretim sisteminin sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlık ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek için uygulanması gereken işlemlerdir.
İyi Tarım Uygulamalarında amaç; insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretim yapılması, doğal kaynakların korunması, yüksek verimli, tarımda izlene bilirlik ve sürdürebilirlilik ile gıda güvenliğinin sağlanmasıdır.
Genel Sekreter Deli, Bu kapsamda İyi Tarım Uygulamaları (İTU) Danışmanlık Hizmetleri Kilis Ziraat Odası Başkanlığımızca yapılmaya başlanmıştır. Dekar Başına 40 TL İyi Tarım Uygulaması Desteklemesinden faydalanmak isteyen Çiftçilerimizin; Bilgilendirme, Teknik Destek ve Gerekli İşlemler için 08.06.2018 tarihi mesai bitiminden önce Ziraat Odamıza başvurmaları gerekmektedir dedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından bütün destekleme ödemelerine ilaveten; İyi Tarım Uygulamalarına dâhil olan üreticilerimize dekar başına 40 TL. destekleme ödemesi yapılmaktadır.
İyi Tarım üretimi demek, sertifikalı ve güvenilir üretim demektir. Tüketicilerimizin güvenilir gıda için ‘İyi Tarım Logolu’ ürünleri tercih etmelerini önermekteyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.