KİLİS AĞIZ  ve DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE  HIRSIZLIK

KİLİS AĞIZ  ve DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE  HIRSIZLIK

KİLİS AĞIZ  ve DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE  HIRSIZLIK

Kilis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 60.000 TL Para Kayboldu. İddiaya  göre; Kilis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine protez yaptırmak  amacı ile başvuran  vatandaşlardan katkı payı adı altında alınan 60.000 TL para kaybolmuş.  4 ay boyunca vatandaşlardan toplanan katkı payının  bir kısmı banka hesaplarına yatırılırken büyük bir kısmı kişi ve kişilerce çalınmış. Cumhuriyet savcılığına yapılan  şikayet üzerine olay açığa çıktı.  İl sağlık müdürlüğü yetkilerinin ve Hastane İdari Mali İşler Müdürü Suat SARIGÖZ ün 4 ay boyunca yapılan hırsızlıktan haberdar olmaması konunun savcılık tarafından ortaya çıkarılması dikkat çekici. Her gün veznede toplanan paranın  saat 5 ten önce bankaya yatırılması gerekirken Hastane İdari Mali İşler Müdürü Suat SARIGÖZ ün haberi olmadan bu paranın kasada tutulması nasıl mümkün oluyor.

 Suat SARIGÖZ daha önce görev yaptığı Kilis Devlet Hastanesinde de çeşitli yolsuzluklara karışmış ve bu suçlardan dolayı disiplin cezaları almıştı.

Sağlık bakanlığının 17.04.2013 tarihli disiplin soruşturması raporunda Suat SARIGÖZ hakkında  .

2007-2010 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesinde ihalesi çaymatik kurdurulması, elde edilen geliri usulsüz harcanması sucundan hastane müdür yardımcısı Suat SARIGÖZ hakkında KINAMA CEZASI ile tecziye edilmesi istenilmişti.

2007-2010 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesi kreşte hesabından   elde edilen geliri usulsüz harcanması sucundan hastane müdür yardımcısı Suat SARIGÖZ hakkında KINAMA CEZASI ile tecziye edilmesi ayrıca 16.500 TL kamu zararının tahsili  istenilmişti.

2007-2010 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesinde laboratuvar  ihalesinde nüfusunu kullanarak eşinin çalıştığı  firmaya ihale vermesi  sucundan hastane müdür yardımcısı Suat SARIGÖZ hakkında KINAMA CEZASI ile tecziye edilmesi istenilmişti.

2007-2010 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesi diyaliz servisinde bulunan Diyaliz Suyu bidonlarının satışından elde edilen paranın usulsüz harcanması suçundan hastane müdür yardımcısı Suat SARIGÖZ ile hastane müdürü E. T. soruşturma geçirmişti. Hastane müdürü E.T. hakkında KINAMA CEZASI ile tecziye edilmesi istenilmişti.

2007-2010 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesinde haksız mal ve kazanç elde etmek ve bu kazancı beyan etmemek  suçundan hastane müdür yardımcısı Suat SARIGÖZ hakkında KADEME İLERLEMESİ CEZASI  ile tecziye edilmesi istenilmişti.

Suat SARIGÖZ müdürlük yaptığı ADSM  veznesinden  4 ay süre boyunca  60.000 TL paranın kaybolması,  bu husus da hiç bir şekilde İl Sağlık Müdürlüğünce soruşturma dahi açılmadığı ayrıca üzerinde durulması gereken bir durumdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.