Kilis Baro Başkanı Av.H.Muammer Fazlıağaoğlu Tıp Fakültesi Çok Yakışacak

Kilis Baro Başkanı Av.H.Muammer Fazlıağaoğlu Tıp Fakültesi Çok Yakışacak

Kilis Baro Başkanı Av.H.Muammer Fazlıağaoğlu Tıp Fakültesi Çok Yakışacak

Kilis Baro Başkanı Av. H. Muammer Fazlıağaoğlu “Kilis`e Tıp Fakültesi ve konservatuar çok yakışacak” dedi.

Kilis ve Kilis’ liyi ilgilendiren her platformda  mütemadiyen dile getirdiğim ve Kilis adına hep hayalim olan 7 Aralık Üniversitesi bünyesinde TIP FAKÜLTESİ ve KONSERVATUAR açılması mevzusunda  sayın rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un  yine basın yoluyla yaptığı  “Tıp Fakültesi kurulmasını istedik”  açıklamaları ,  Kilis’liler olarak bizleri  yeniden hayallerimizin ümide dönüşmesi yönünde  sevindirmiştir.

Bünyesinde Tıp Fakültesi ve Konservatuar olmayan nadir İl’ler dir biridir Kilis 7 Aralık Üniversitesidir. Oysa ki, eğitim gören yaklaşık 11 bin öğrenci kapasiteli , üstelik sadece şehrimize değil  Azez , Afrin gibi birçok Suriye şehrine de hizmet eden Üniversitemizin bünyesinde  muhakkak suretle Tıp Fakültesi olmalıdır. Temeli atılacak yeni hastanenin ilk etapta Eğitim ve Araştırma Hastanesine  olarak hizmet sunması , sonrasın da ise  Tıp Fakültesine dönüştürülmesi hayallerimizin gerçekleşmesi yönünde  çok büyük bir adım olacaktır.

Ayrıca ; Kilis’imizin yetiştirdiği Alaeddin Yavaşça , Bilge Özgen , Uzman Sağlık , Mazlum Kılıçkıran , Reşit Muhtar İ.Halil Taşkent, Abdülgani Takmaz , Sevim Seçkin , Nuri Ulusoy , Ökkeş Özköseler , Haluk Kanmaz , Sedat Çetinkaya , Aynur Gürkan , Metin Mercimek  gibi  müzisyen ordusunun  şehrindeki Üniversitede  Konservatuar bulunmaması büyük kayıptır.

Umarım  Üniversitemiz bünyesinde hem Tıp Fakültesi hem de  Konservatuar kurulması için  bizlerin gösterdiği çaba , tüm platformlarda karşılık bulur ve en kısa zamanda Kilis’in gelişmesinde büyük rol oynayacağı düşündüğüm bu iki faktör Üniversitemiz bünyesinde faaliyete geçer. Bu vesileyle Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.