KİLİS BELEDİYESİ ESNAFTAN Bİ HABER

KİLİS BELEDİYESİ ESNAFTAN Bİ HABER

Kilis`te esnaflarımız siftahsız kepenk kapatırken borçlarımı ve birikmiş kiralarımı nasıl ödeyeceğim evime nasıl ekmek götüreceğim diye kara kara düşünürken; Kilis Belediyesi Cumhuriyet Caddesinde Cephe güzelleştirmesi projesi adı altında trilyonlar harcıyor.
Kilis Belediyesi Vatandaşlardan ve Esnaflardan tamamen uşaklaşmış durumda ve sanal gündemlerle kendine göre oyalanıyor. Cumhuriyet caddesindeki Kilis Esnafının çoğunluğu kiralarını ödeyemiyor.

Kilis`te para kazananlar: 3 harfli marketler, Büyük Mağazalar ve Suriyeli Misafirlerin açmış oldukları dükkanlar.
Gaziantep Büyükşehir ve ilçe Belediyeleri esnaflara kira yardımında bulundular. Aynı duyarlılığı Kilis Esnafı olarak bizlerde bekliyoruz diyerek sitem eden çok esnafımız var ama Belediyemizden duyan yok.
Ayrıca Bu projenin amacı ne hala vatandaş anlayabilmiş değil. Bir çok esnafımıza da sorduk onlarda bu projeye bir anlar veremediklerini söylediler. Caddedeki Binalara ısı yalıtım, Boya, Otomotik Daraba ve Işıklı Tabela yaparak ne amaçlanıyor. Tüyü Bitmemiş yetimin parası cadde üzerindeki zenginlerin binalarına neden harcanıyor… Biz Bunları yazınca bazı binası yapılan zenginlerin zoruna gidiyor ve zannediyorlar ki Belediye hemen projeyi iptal edecek. Korkunuz olmasın İhalesi yapılmış bir işin iptali olmaz…Foto-Haber:M. Reyhanlı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.