KİLİS BELEDİYESİNİN HUKUKSUZ  UYGULAMASINA Av. TAŞÇI DUR DEDİ

KİLİS BELEDİYESİNİN HUKUKSUZ  UYGULAMASINA Av. TAŞÇI DUR DEDİ

OKULUN BAHÇESİNİ BÖLÜP TAZİYE EVİ YAPACAKLAR

Kilis Belediyesi tarafından Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesinin açıldığı günden beri okul bahçesi olan alan bölünerek okuldan alındı ve Taziye Evi yapılmak için tahsis edildi.  

ÇOCUKLAR NEREDE OYNAYACAK

Kilis Belediyesi ve Sözde eğitim sevdalısı Mehmet Döğme tarafından burası bizim tapulu malımız diyerek okulun bahçesi paylaşıldı.  Daha sonra Mehmet Döğme`ye başka bir yerle takas ettirilerek okulun bahçesi taziye evi yapılmak için ihaleye çıkarıldı. 750 Kişilik okul neredeyse bahçesiz kaldı. Bu çocuklar nerede oynayacak. Önemli olan Okul Yapmak mı yoksa güzel bir eğitim vermek mi…

Mahkemelik oldu

Av. Mehmet Taşçı konuyu mahkemeye götürerek şikayetçi oldu. Nöbetçi İdare Mahkemesine şikayette bulunan Av. Taşçı; Buralar imara açılırken aklınız neredeydi . Sayın Belediye Başkanı yeşil alan olarak imara açtığınız okul bahçesi olarak kullanılan alanı  hangi akla hizmetle imar değişikliği yaparak taziye evi alanına tahsis ediyorsunuz. Milletin aklıyla dalgamı geçiyorsunuz. Ben Yaptım oldu mantığını artık bırakmanız gerekir. Bu kanunsuz ve vurdum duymaz tavrınızdan biran önce vazgeçerek okulun bahçesini  okula iade ediniz. Eğer taziye evi yapmak istiyorsanız Kayabaş Camiinin arkasında ve önünde uygun alanlar mevcuttur. Hemde Camiye daha yakındır. Okulun Bahçesine yapacağınıza Camiye yakın yere yaparsanız daha kullanışlı olur” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.