Süleyman Mercimek
Süleyman  Mercimek
suleyman_mer@hotmail.com
Kilis de Yaşayanlar Olarak el ele Verelim Projeler Üretelim
  • 0
  • 767
  • 17 Temmuz 2018 Salı
  • +
  • -

Sevgili okurlarım şu bir gerçek ki Yaşadığımız İl Kilis pek çok bakımdan hiç bir ilin sahip olmadığı değerlere, yer altı ve yer üstü zenginlik kaynaklarına, tarihi eserlere, sanatkârlara ve turizm kaynaklarına sahiptir.

Ancak bu değerlerimizden yeterince faydalanamıyoruz. Bizler memleket sevdalısı olarak herkesin üstüne düşeni yapması ve şehrimize sahip çıkması gerekmektedir. Başta STK temsilcilerinin, gazetecilerin, yazarların, iş adamlarımızın, milletvekillerimizin ve belediye başkanların sahip çıkması gerekir. Aman sende boş ver böyle gelmiş böyle gider, dersen Kilis hizmette, yatırımda gelmez. Kilis den de bir şey olmaz,

Şunu söylemek lazım Dün dünde kaldı diyelim, geçmişi bırakıp, geleceğe bakalım. Geri kalmışlığımız kaderimiz değil kendi tercihimizdir. Gelin; siyasetçisi, bürokratı, üniversitesi, ticaret ve sanayi odası, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, basın, tüm Kilis de yaşayanlar el ele verelim pozitif düşünelim. Projeler üretip bunları hayata geçirmek için herkes katkıda bulunsun, geleceğe umutla bakalım. Kendimize güvenelim ve istemesini bilelim. Şimdi geçmişi bırakıp önümüze bakalım. Şikâyet etmeyi, bir birimizi eleştirmeyi bırakıp çözüm yolları bulalım. Yatırımcının gelmesi için kolaylıklar sağlayalım. Yerinde tepki göstermesini, yeri geldiğinde takdir etmesini, birbirimizi sevip, saymasını bilelim. Kısaca “Elim hamur, karnım aç” diyeceğimize “Elim hamur, karnım tok” diyelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.