KİLİS HALKI EKMEĞİNE SAHİP ÇIK VE SINIR KAPISININ KAPATILMASINA İZİN VERME!

KİLİS HALKI EKMEĞİNE SAHİP ÇIK VE SINIR KAPISININ KAPATILMASINA İZİN VERME!

KİLİS HALKI EKMEĞİNE SAHİP ÇIK VE SINIR KAPISININ KAPATILMASINA İZİN VERME!

MHP Kilis İl Başkanı Hasan Mısırlığil, Öncüpınar gümrük kapısında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta Öncüpınar Sınır Kapısı teknik çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapatıldı. Korkarız ki bu kapatılma sürekli olmasın. Çünkü sınır ticareti demek bir ilin geçiş noktası üzerinde bulunması ve ticari hayatın her daim hareketli olması anlamına gelmektedir. Bu kapının kapatılması demek Kilis’in bitmesi anlamına gelecektir.

Düşen roketlerin açmış olduğu ekonomik, sosyal ve psikolojik sarsıntının ardından Kilis’in toparlanmaya başlandığı bugünlerde Öncüpınar sınır kapısını kapatmak Kilis’i adeta çıkmaza sürüklemek olacaktır.

Tarım şehri olmamıza rağmen tarımı olmayan, sanayisi zaten hiç olmamış bir şehirde sadece elle tutulur sınır ticareti var ve bunu engellemek isteyenler bu vebalin altından kalkamazlar.

Kilisin Ticari hayatını canlı tutan en önemli kaynak sınır kapısıdır.

Sınır Ticareti Kilis’i ayakta tutmaktadır.

Şimdi Öncüpınar Gümrük Kapısının Çobanbey’e taşınacağı söyleniyor. Bu durum can çekişen Kilis ekonomisine büyük bir darbe vuracaktır. Uluslararası Ticaretin geçiş yolu üzerinde bulunan Kilis artık bu özelliğini kaybedecek nüfusunun iki katı Suriyeli mülteci barındıran Kilis halkı ve ekonomisi bu durumla birlikte büyük bir çöküş yaşayacaktır.

Kilisin bir boşluğa sürüklenmesini asla izin vermeyeceğiz. Bu yanlış uygulamadan bir an önce dönülmesini istiyoruz.

Biz MHP olarak bu durumu gerekirse Ankara’ya gider yetkililer ile görüşürüz. Çünkü başka bir Kilis yok.

MHP olarak devamlı halkımızın yanında ve sorunları ile yakından ilgileneceğimizi buradan taahhüt ediyoruz.

Kilisli vatandaşlarımızdan da bu konuda destek istiyoruz.

Bu ve bundan sonra işimiz aşımız ve ekmeğimizle oynanmasına asla müsaade etmeyeceğiz bu ve benzeri durumlarda Kilis Halkının sesi ve sözcüsü olacağız. Bu konuda tüm yetkililere, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sesleniyoruz Kilis’i ve Kilisliyi yok sayma cesaretini nereden aldınız. Teröre bulaşmayan devletine sadık milli ve Türkmen Kilis halkının sabrını zorlamayınız.

Güneydoğu bölgesinde sınır ticareti adı altında yapılan kaçakçık mağdurlarına tazminat ödeyen devlet resmi Ticaret ve taşımacılık ile ilgili Öncüpınar sınır kapısındaki yaşanan mağduriyeti nasıl giderecektir.  Kilislinin günahı Devletine sadık kul olmak mıdır?

Tüm bu sorunlara Çözüm üretecek yetkililerin bir an evvel Kilis Halkına hesap vermesini istiyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.