Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Suriye Görev Gücü Başkanı ne demek istiyor

Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Suriye Görev Gücü Başkanı ne demek istiyor

Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Suriye Görev Gücü Başkanı Metin Alıcıoğlu, Sosyal Medyada Facebook`ta yaptığı bir yorumda ne demek istemiş.
Paylaşım:
“Kilis`teki suriyeliler covit-19 olduğunda hastanedeki yatan hasta olarak, ilin karnesine vaka bildirimi olarak yansıdı.
Ama şimdi ilde yaşayan o ilave nüfus ilin genel nüfus sayısına eklenmemiş görünüyor .Eğer ki eklense 250-300 bin nüfuslu illere göre Kilisin Sarı veya Mavi kategoride sıralamaya girmesi gerekiyor.”
Sağlık Bakanlığı ‘Türkiye Enfeksiyon Risk Haritası’ oluşturdu. Bu kapsamda ilimiz Kilis “yüksek riskli” bölgeler arasında yer aldı.
Sağlık Bakanlığı, riskli grupların üzerinde hassasiyet oluşturulabilmesi ve bölgesel bazda çalışmaların başlatılması için bir harita oluşturdu. “Türkiye Enfeksiyon Risk Haritası” başlığıyla bakanlığın internet sitesinde yayınlanan bu harita, iller bazında vaka sayısı ve bulaş seviyesine göre belirlenen risk miktarını gösterdi.
Harita üzerinde Kilis in yer altığı bölüm “turuncu” renk ile işaretlendi.
Edinilen bilgiye göre, Türkiye, harita üzerinde 4’e bölündü. Haritada yer verilen renkler haftalık vaka sayısına göre belirlendi. Harita üzerinde Kilis in yer altığı bölüm ise “turuncu” renk ile işaretlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.