Kilis Milletvekili Hilmi Dülger’in 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Kilis Milletvekili Hilmi Dülger’in 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Kilis Milletvekili Hilmi Dülger’in 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Kilis Milletvekili Hilmi Dülger, Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan basın yayın kuruluşları 24 Temmuz gününü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlamaktadır.

“Hızla gelişen günümüz dünyasında etkinliği her geçen gün artan basın ve yayın kuruluşları, Kamu yararını gözeten, tarafsız ve doğru habercilik anlayışını benimseyen, kamuoyunu bilgilendirme görevini etik ilkelerden ödün vermeden yerine getiren basın, demokrasinin vazgeçilmez unsuru haline gelmişlerdir

Bu kuruluşlarımız gerek dünyadaki gerek ülkemizdeki gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak, toplumu aydınlatmak gibi büyük bir görev ve sorumluluğu da üstlenmişlerdir.

Basınımız, bugün teknolojik yenilikleri yakından takip ederek gelişimini sürdürmekte, sanal ortamda da kamuoyunun beklentilerini karşılayacak düzeyde hizmetleriyle etkinliğini artırmaktadır. Farklı görüşlerin seslendirilebildiği, tartışılabildiği sağlıklı toplumların temeli, ifade hürriyeti ve basın özgürlüğüdür. Doğru, eksiksiz ve tarafsız haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı söz konusu özgürlüklerin korunması açısından basınımıza düşen yükümlülüklerdir.”

Bu vesile ile ülke menfaatlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan, her türlü zorluğa karşın demokrasi ve millet iradesine sahip çıkan başta Kilis teki basın mensubu arkadaşlarımız olmak üzere, tüm basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyor, bayramlarını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Görevini ifa ederken şehit olan tüm gazetecilere de Allah’tan rahmet diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.