KİLİS TE SAĞLIKTA  SKANDAL

KİLİS TE SAĞLIKTA  SKANDAL

Kilis Devlet Hastanesinde sedyeye sıkışarak parmağı kopan 3 yaşındaki çocuğun parmağı ailenin eline verildi.  Kopan parmağı saatlerce ailenin elinde bekletildi.

Gazetemizi arayarak  çok zor durumda olduklarını belirterek yardım isteyen Baba M.A gazetemize yaptığı şikayette “şuan 3 yaşında hastane de parmağı kopan çocuğum ile elimizde kopan parmakla bekliyoruz”

Baba MA olayı şöyle anlattı; “6 yaşında olan kızımın gece ateşi çıktı, kızımı hastaneye acile getirdim. Acilde yapılan muayene sonrası ne yaptılarsa ateşini düşüremediler  evinize götürün ve soğuk su uygulayarak ateşini siz düşürebilirsiniz”  dediler.  “Çocuğumun ateşini düşüremeyince tekrar ertesi gün Kilis Devlet Hastanesine Acil Servise 12:30 sıralarında götürdüm.  Çocuğumu servise alarak ateşini düşürmeye çalıştılar. Çocuğumun ateşini düşürmeye çalışırken yanında bulunan 3 yaşındaki oğlum bağırmaya başlayınca şok olduk.

 3 yaşındaki çocuğumun sağ elinin orta parmağının koptuğunu gördük. Hemen tedavi altına alınan oğlumun kanaması durduruldu ve kopan parmak bir bardağa konarak bu parmak sizin yanınızda dursun diye elimize verdiler. Neden dikmiyorsunuz dediğimizde doktor beklediklerini söylediler.  Tam 1,5 saattir parmak elimizde bekliyoruz lütfen bize yardımcı olun diyerek gazetemizden yardım istediler.

Biz haberi yazıp gazeteyi baskıya girdiğimiz saatlerde hala aile çocuğun parmağının yerine dikilmesi için bekliyordu.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.