KİLİS ÜLKÜ OCAKLARI BASINI UNUTMADI

KİLİS ÜLKÜ OCAKLARI BASINI UNUTMADI

Kilis Ülkü Ocakları Baskanı Mehmet Karaoğlan 24 Temmuz  Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ilimizde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Kilis Ülkü Ocakları il binasında Yemekli toplantıda Gazetecilerle bir araya gelen Kilis Ülkü Ocakları Baskanı Mehmet Karaoğlan; “Böyle bir günü mesajla değil yüz yüze kutlamak istedim. 24 Temmuz  Gazeteciler ve Basın Bayramınız kutlu olsun, arkadaşlar geldiğiniz için teşekkür ederim” Sizler bizlerin ve memleketin gür sesiniz. Bizler ülkü ocakları olarak her zaman ve her konuda siz Basın çalışanlarının destekcisiyiz” dedi.

Başkan Karaoğlan Göreve geldikleri kısa süre içerisinde yaptıkları çalışmalar ile ilgili kısa bilgi verdi. 

Kilis Ülkü Ocakları olarak başlatmış olduğumuz eğitim çalışmalarımızı biliyorsunuz. Eğitim Çalışmalarımızın yanısıra Sabah Namazı buluşmalarımız ve Esnafa siftah parası dağıtımız devam ediyor. Yaptığımız bu çalışmalardan güzel  takdirler ve teşekkürler alıyoruz.

 Yeni bir çalışma yaptık ve bir dergi çıkarttık. Dergimizde daha çok Ülkücü Şehitlerimizi ön plana aldık. Bildiğiniz gibi ilimizde bu dava uğruna canlarını vermiş ülkücü şehitlerimiz var. Bu şehitlerimiz zamanla unutulmasın diyerek resimlerinin ve kısa öz geçmişlerinin olduğu bu çalışmamız bu şehitlerimizin gelecek nesiller tarafından bilinmesinede vesile olacak.  Bu çalışmamız ile şehitlerimizi anmış ve ölümsüzlüklerini bir adım daha öteye götürmüş olduk. Yaptığımız çalışmalardan hem camiamız hemde şehitlerimizin yakınları memnun oldular. Ayrıca yeni bir çalışma başlattık. Bildiğiniz gibi Kilislerin kullanmış olduğu bazı sözcükler  ve deyimleri çok değerlidir. Bazı deyimlerimiz ve sözcüklerimiz zamanla unutulmaya ve kullanılmamaya başlandı. Bunların unutulmaması için bir kitapçık çalışmasına başladık. Yakında sizlerde ulaştıracağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.