Kilis Valimiz Recep Soytürk,  Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu

Kilis Valimiz Recep Soytürk, Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu

Kilis Valimiz Recep Soytürk, İlimizde kurulacak olan Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında incelemelerde buluna-rak yetkilerden bilgi aldı ama konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Geçtiğimiz gün bir toplantıda proje ile ilgili konuşan KİTSO Genel Sekreteri Murat Sakar şu önemli açıklamayı yaptı; “ Organize sanayi bölgesi kurmanın uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu” söyleyerek “İlk müracaatını 18 Mart 2013 tarihinde yaptıklarını, o günden bu güne önemli mesafe alındığını” belirtti. OSB’ nin müracaatını takip eden süre içerisinde, Bilgilendirme Raporunun hazırlandığını, Etüt çalışmasının yapıldığını, Yer Taspit Komisyonunun toplanarak kesin yer tespitinin yapıldığını, 1/25000 ölçekli haritanın çıkartıldığını, tescil harici yerlerin hazine adına tescil edildiğini, jeolojik Gözlemsel Etütün tamamlandığını, Mera vasıflı arazilerin mera vasfının kaldırılması için işlem başlatıldığını ve ÇED Raporunun tamamlanma aşamasına geldiğini” belirtti.
Ortak aklın ürünü olan bu projeye sahip çıkılmasını isteyen Murat Sakar projenin tek başına değil uzantıları ile birlikte önemli olduğunu, Amanos tüneli ile 85 km mesafeden İskenderun körfezine ulaşılacağını, OSB’ den Öncüpınar Gümrük kapısına bağlantı yapılacağını ifade ederek, Konya’dan Gaziantep ve Mersine gelecek olan Hızlı Tren Projesine Kilis’in de dahil edilmesi gerektiğini belirterek bunun için şimdiden çalışılması gerektiğini belirtti.
Kilis Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize sanayi Bölgesinin Ülkemizin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olacağını belirten Murat Sakar emeği geçen herkese teşekkür etti.

2013 yılından beri ilimiz insanlarının umutla beklediği ‘’Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi 2021 yılı olmasına rağmen kazma vurulmasa da Kilis Ticaret ve Sanayi Odasının gayretleri ile arsa dağıtımı aşamasına geldi.
Valimiz Recep Soytürk, geçtiğimiz gün bir açıklama yapmadan nedendir bilinmez benim bildiğim ilk defa Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında incelemelerde bulundu.
Haber: Mehmet Reyhanlı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.