‘”Kilis zeytinyağı başlı başına bir markadır”

‘”Kilis zeytinyağı başlı başına bir markadır”

Kilis’in önde gelen zeytinyağı üreticisi Şerif Mercimek yaptığı açıklamada Diğer zeytinyağları içerisinde bölgeye has özellikleri kendine has tadı kokusu rengi aroması lezzeti ona bu avantajı sunar” dedi.
Kilis zeytin ve zeytinyağının Türkiye ve dünya pazarında kalitesinin yer bulması için çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Mercimek; “Kilis ülkemizin zeytin ve zeytinyağı üretiminde önemli üreticisi, yani bölgemiz Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir”.
Mercimek; Kilis zeytininin ve zeytinyağının çok kaliteli ve lezzetli olduğunu belirterek “Kilis zeytinyağının erken hasat, soğuk sıkım üretimini teşvik edip ilaç ve sağlık ürünü gibi eczanelerde insanlara şifa veren bir ürün haline getirmek istiyoruz. Kaliteli zeytinyağı hem eşsiz bir gıda hem de ilaç. Biz zeytinyağını ve sağlığımız için önemini biliyoruz fakat tüm dünya için durum aynı değil. Dünyada da Kilis zeytinyağının bilinirliği ne yazık ki markalaşma ve pazarlama eksikliği nedeniyle olması gereken seviyede değil. Ben de kaliteli Kilis zeytinyağını dünyaya global bir vizyonla tanıtmak için kolları sıvadım. İlimizde üretilen zeytinin zeytinyağının yine ilimizde işlenerek pazarlanması üreticimizin daha çok kazanması açısından önemli. Mercimek Ülkemizin cennet köşelerinden birinde yaşıyoruz, doğasıyla, güzelim zeytin ağaçlarıyla, her şeyiyle, bu güzellikler içerisinde Kilis için yapacağımız çalışmalarla, yapacağımız üretimle katkı sunmamız gerekmektedir” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.