Kilis`i Sel Ve Dolu Vurdu

Kilis`i Sel Ve Dolu Vurdu

İlimize dün gece boyu ve gündüz aralıklarla yağan şiddetli yağmur köylerde sel baskınlarına ve felakete neden oldu. Felaketin sonuçları bugün yapılan araştırmalar sonucu belli olur.

Kilis`te şiddetli yağan yağmur`un zararları hala tespit edilemezken gazetemize gelen bir ihbara göre Polateli Karakıl Köyünde dağdan gelen sel suları köyü bastı ve evler su altında kaldı. Sel suları ilk belirlemelere göre bir ahır`ı yıktı ve 15 tane küçükbaş hayvanın telef olmasına sebep oldu. Koyunların sahibi Ahmet Korkmaz; “Dağdan aniden 1 metre yüksekliğinde sel geldi.  Ahırım  tamamen yıkıldı. İlk belirlemelerimize göre 15 tane Koyunum öldü. Bizlerde canımızı zor kurtardık” dedi.

Birçok köy`ün yolu sel nedeniyle trafiğe kapandı. Yavuzlu Köyünde Kilis- Elbeyli yolu bir müddet sel nedeniyle trafiğe kapandı.

DOLU FELEKETE YOL AÇTI

Kilis`te dün öğle saatlerindeFındık büyüklüğünde dolu yağdı. Yağan dolular Bağ ve Bahçeleri telef etti. Vatandaşlar zararlarının çok büyük ve bunun bir felaket olduğunu  belirttiler. Zararlarının yarın belli olacağını belirten çiftçiler; her yıl kuraklık nedeniyle zarar görüyorduk, bu defada sel nedeniye zarar gördük. Zaten işler iyi değildi dahada kötü oldu” dediler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.