Mustafa Korkmaz
Mustafa  Korkmaz
mustafakorkmazbuhari@hotmail.com
KİLİSİMİZ HİZMET BEKLİYOR
  • 0
  • 1345
  • 12 Temmuz 2018 Perşembe
  • +
  • -

Sevgili okuyucularım, Kilis’imizin saygıdeğer halkı 24 Haziran seçimlerinde iktidar partisi ve İttifak’ına % 72 gibi bir oranda büyük bir destek verdi. Bundan sonra ise halkımızın, illerine önemli hizmetlerin getirilmesini beklemesi ve talep etmesi en doğal hakkıdır.

Saygıdeğer milletvekillerimiz ile Belediye başkanımızın da acilen yapılması gereken hizmetleri bir an evvel yapmaları halkımızı mutlu edecektir.

Sayın belediye başkanımızı; üniversite gençliğine de büyük oranda dinlenme imkânı sağlayan; üniversite yolundaki kan merkezi ile öğretmen okulu arasındaki yürüyüş yolu ve dinlenme parkını hizmete açtığı için şükranlarımı arz ediyorum, gerçekten iyi düşünülmüş ve ilimize büyük şehir havası vermiştir. Hizmet verenin hakkını inkâr etmemek, bir erdemdir.

Yapılabilecek hizmetlerin başında ise, Kilis’imizi kalkındıracak olan Polateli _Şahinbey tekstil organize sanayi bölgesi gelmektedir. Bu güne kadar halkımız sabırla ve heyecanla bu projenin gerçekleştirilmesini beklemiştir.

Üç yıldan beri yerine karar verilemeyen hastanemizde ayrı bir mesele, Söğütlü deredeki sel baskınından sonra yeni yapılacak hastanenin, Akpınar bölgesine yapılması tam bir çılgınlık olur. İleride yapılacak Narlıca göleti’de hastane ve hastalar için büyük bir risk oluşturur. Gelin yanlış yapmayalım, hastanenin en akılcı yeri resul Osman dağı etekleridir, hatta mümkünse resul Osman dağı mesire alanının üzeridir.

.

Kilis’imizde, tarım arazilerinin sulanması ve balık üretiminde de kullanılabilecek olan Narlıca göletinin ‘de bir an evvel yapılması halkımızın ortak arzusudur.

Sayın belediye başkanımızın bir yıl kadar önce açacağını söylediği çevre yolu ile buna bağlı tali yollarında yapımına bir an evvel başlanması halkımızı mutlu edeceği gibi ilimizin trafik sorununa da olumlu yönde katkıda bulunacaktır.

Ayrıca daha önceki yazılarım dada belirttiğim gibi, Resul Osman dağının kuzeyinde ve mesire alanına 2 km mesafede bulunan KABAKTEPE mevkiindeki arazi sahipleri, yolun trafiğe elverişli olmamasından dolayı mallarına gidememektedirler. Bu yolunda trafik için uygun hale getirilmesini İl özel idaresinin sayın genel sekreterinden; Çukur oba, Başmağara ve Tamburalı köylüleri adına talep ediyorum.

Bahse konu olan, Tamburalı köyüne 1  km kalasıya sola çıkan yol.

Halkımızın bu ortak taleplerini dile getirdikten sonra sayın milletvekillerimiz ile belediye başkanımızın hoş görülerine sığınarak bir fıkrayı sizlerle paylaşmak isterim.

‘’Adamın biri elbiselik bir kumaş alır ve bayramdan iki ay önce terziye verir ki, bayrama yetişsin diye. Birkaç bayram geçer terziden bir ses yok, aradan yirmi yıla yakın bir zaman geçer ve kumaşın sahibi olan adamın oğlu evlenme çağına gelir. Adam terziye giderek yahu arkadaş der; imana gel de, şu elbiseyi oğlumun düğününe yetiştir, ben giyemedim bari oğlum giysin.

Terzi birazda kızarak adama şöyle der.

Arkadaş bana bak; ben acele işe gelemem ha, İstersen kumaşını geri al ‘’

Biz ise Kilis halkı olarak, kumaşı istemiyoruz. Elbisenin bir an evvel dikilmesini istiyoruz.

 

                                                           Mustafa KORKMAZ

                                                           Araştırmacı _yazar

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.