Kilis’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Kilis’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Kilis’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Kilis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü, renkli görüntülere sahne olan coşkulu bir törenle kutlandı.

Kutlama programı sabah saatlerinde Kilis Asri Mezarlığındaki Şehitlikte yapılan dualarla başladı. Daha sonra protokol üyeleri, şehre temsili giriş yapan Kuvay-i Milliyecileri, Adnan Menderes Kavşağı’nda çiçek ve hediyelerle karşıladılar.

Karşılama töreninin ardından hep birlikte, kutlamanın yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçildi. Kuvay-i Milliyecilerle birlikte yapılan yürüyüşte evlerinin balkonlarında ve kaldırım kenarlarında toplanan Kilisliler coşkuya ortak oldular. Başta Valimiz Sayın Recep Soytürk, Belediye Başkanı Av.M.Abdi Bulut, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Cihanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Av.Murat Karataş, İl Genel Meclis Başkanı Şıhmehmet Yalçın ile birlikte diğer protokol üyeleri yürüyüş esnasında Kilislilere çiçek dağıttılar.  

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapılarak şiirler okundu.

7 Aralık Kurtuluş Günü ile ilgili geleneksel hale gelen satranç, atletizim ve futbol dallarında dereceye giren öğrenci ve kurumlara ödülleri dağıtıldı.

Kilis Halk Eğitim Merkezi bağlı Halk Oyunları Ekipleri ve Mehteran Takımın gösterileri izleyiciler tarafından beğeniyle izlendi.

Tören daha sonra çevre İllerden misafir olarak gelen Kuvay-i Milliyecilerin, öğrencilerin, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı araçların geçit töreni sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.