KİLİS`İN KURTULUŞU BU ÖNERİDE !

KİLİS`İN KURTULUŞU BU ÖNERİDE !

BORÇLAR SİLİNECEK BAŞKA ÇARE YOK
İŞTE ÇARE: CENGİZ İNŞAAT`IN BORÇLARI NASIL SİLİNDİYSE , İLİMİZİN BORÇLARINA ÖYLE SİLİNMELİ…
Bildiğiniz gibi Füze saldırıları ile felç olan Kilis Ekonomisi ve Kilis esnafı Mücbir sebeple geçici tedavi edildi. Mücbir Sebepten dolayı Kilis Esnafı borç batağında ve bu borç batağından kurtulmadan esnaf refaha kavuşamaz. Refaha kavuşmasının tek yolu Devletimizin Cengiz İnşaat`a ve aşağıda listesini yayınladığımız kişilere uyguladığı sistemi ilimize de uygulamasın da.
New olmuştu; Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki Merkezi Uzlaşma Komisyonu, Cengiz İnşaat’ın 2005-2009 yıllarına ait 424.4 milyon TL’lik vergi cezasını ‘sıfırlamıştı‘.
Kilis`te esnaf birileri inanmasa da zor günler geçiriyor. Kilis`te dükkan Kiraları ve Daire kiraları esnafın ve vatandaşın belini büküyor. Yüksen Daire fiyatlarından dolayı memurlar Gaziantep`e göç ederken Kilis esnafı ve Kilis Halkı çaresiz ne yapacağını ve nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor. Bir çok esnaf bırakın borçlarını ödemeyi kirasını ödeyemediği için kepenk kapatmak zorunda kalıyor. Kepenk kapatmayıp çalışan esnaflarda her geçen gün borç batağına daha çok batmaya devam ediyor. Kilis`te bazı sektörler tamamen Suriyelilerin eline geçmiş durumda. Mücbir sebep ödemeleri başlayınca ödeyemeyen esnaflarda kepenk kapatmak zorunda kalacak. O zaman esnafın çoğunluğu suriyelilerden oluşacak. Sayın Yetkililer lütfen Kilis esnafı can çekişiyor ve sizlerden çare bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.