KİLİS`TE “Avrupa Spor Haftası”

KİLİS`TE “Avrupa Spor Haftası”

Avrupa Birliği ile birlikte tüm dünyada Geleneksel olarak her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında “Avrupa Spor Haftası” olarak ilan edilmekle birlikte, toplumda hareketlilik bilinci ile spora teşvik edici çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanmaktadır.
Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin 83 milyon ülke nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmiştir.
Ayrıca, 81 ilimizde ortak sosyal medya kampanyaları düzenlenerek, illerimizde spor ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık oluşturmakla birlikte, ülkemizin spor, sağlık ve kültür turizmine katkı sunacak şekilde organize edilmektedir.

Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında İlimizde 23.09.2021 (Yarın) saat 11:00 da İlimiz Valisi Sayın Recep SOYTÜRK, İl Müdürümüz Metin Kaplan, Kurum Müdürleri ve birçok gencimizin katılımlarıyla Fıstıklı Park çevresi Yürüyüş yolundan başlayacak olan etkinlik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kampüsümüzde çeşitli spor branşlarımızın gösterileriyle son bulacaktır. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.