KİLİS’TE BİR GRUP VATANDAŞTAN DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

KİLİS’TE BİR GRUP VATANDAŞTAN DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

KİLİS’TE BİR GRUP VATANDAŞTAN DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Kilis’te bir grup vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Öncüpınar Sınır Kapısı önünde toplanarak Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.

Kilis’te bir grup vatandaş, harekata destek amacıyla Türk bayraklarıyla Öncüpınar Sınır Kapısı önünde toplanarak terör örgütünü kınadı

– Kilis’te bir grup vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Öncüpınar Sınır Kapısı önünde toplanarak Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Özgür Suriye Ordusu ile yürüttüğü harekat kapsamında terör örgütü PYD/PKK’nın Burseya Dağı çevresindeki sığınak ve barınakları imha ettiği, hava ve kara harekatının sürdüğü sırada çok sayıda vatandaş araçları ve motosikletleriyle sınıra geldi.

Öncüpınar Sınır Kapısı’ndaki bekleme alanında toplanan ve dev Türk bayrağı açan vatandaşlar, teröre tepki göstererek harekata desteklerini yineledi.

Terör örgü PYD/PKK mensuplarının Afrin’deki hedeflerinden harekatın başladığı günden bu yana roketlerle Kilis şehir merkezine saldırı düzenlediğini ifade eden vatandaşlar, Türkiye sınırlarında artık terör örgütlerini görmek istemediklerini kaydetti.

Bu arada Afrin’in kuzeydoğusunda yer alan stratejik Burseya Dağı’nın ele geçirildiği sırada sınırda ara ara çatışma ve top sesleri duyuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.