kilisinsesi.com.tr
KİLİS`TE  FETÖ/PDY DAVASINDA KARAR ÇIKTI
9 Ocak 2020
admin

KİLİS`TE  FETÖ/PDY DAVASINDA KARAR ÇIKTI

KİLİS`TE  FETÖ/PDY (Fetüllahçı Terör Örğütü/Parelel  Devlet Yapılanması) DAVASINDA KARAR ÇIKTI FETÖ’nün Kilis yapılanmasına ilişkin 35 sanıklı dava 2016 yılı 15 Temmuz darbe...

KİLİS`TE  FETÖ/PDY (Fetüllahçı Terör Örğütü/Parelel  Devlet Yapılanması) DAVASINDA KARAR ÇIKTI

FETÖ’nün Kilis yapılanmasına ilişkin 35 sanıklı dava 2016 yılı 15 Temmuz darbe girişimi sonrası açıldı. Emniyetin yaptığı şafak operasyonu ile evlerinden alınan sanıkların çoğunluğu 8 ay cezaevinde yattı. Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama sırasında geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Mahkeme sanıklar hakkında delil yetersizliğinden berat kararı verdi.  Kararda aynı zamanda Tüm Masrafların Devlet tarafından karşılanmasına, İçerde yattıklarından dolayı Tazminat haklarının olduğunu ve kararın kesinleşmesinden sonra müracaat ederek tazminatlarını alabilecekleri karar da belirtildi.  

Berat kararında Kimlerin Berat ettiğini, Kimlerin yargılamasının devam ettiğini ve Kimleri Kimlerin Savunduğunu yazacaktık. Ancak Mahkeme Savcısının Berat Kararına itiraz etmesinden dolayı mahkeme süreci devam ettiği için yazmıyoruz.  

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN