kilisinsesi.com.tr
KİLİS`TE FÜZELER EVLERİ YIKTI YAPAN YOK
22 Haziran 2018
admin

KİLİS`TE FÜZELER EVLERİ YIKTI YAPAN YOK

ŞIRNAK`TA PKK EVLERİNİ YIKTI DEVLET YAPTI KİLİS`TE FÜZELER EVLERİ YIKTI YAPAN YOK Kilis 2 yıl boyunca önce DAEŞ daha sonra...

ŞIRNAK`TA PKK EVLERİNİ YIKTI DEVLET YAPTI

KİLİS`TE FÜZELER EVLERİ YIKTI YAPAN YOK

Kilis 2 yıl boyunca önce DAEŞ daha sonra PYD tarafından bombalandı. Kilis`te hala çaresizce evlerinin yapılmasını bekleyen insanlarımız var iken Şırnak’ın İdil ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından evleri yıkılan vatandaşlar, devletin çalışmalarıyla müstakil ev sahibi oldular.

Kilis`te PYD`nin bombaladığı ev sahibi çaresizce hala evinin yapılmasını bekliyor.

Şırnak’ın İdil ilçesinde PKK’lı teröristlerin 2 yıl önce evlerini yıktığı vatandaşlar, devletin çalışmalarıyla müstakil ev sahibi oldu.

İdil’de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 2 yıl önce terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için yürütülen “Şehit Özel Harekat Polisi Ersin Yıldırım Operasyonu” ile ilçe 20 günde teröristlerden temizlendi.

Çoğu el yapımı patlayıcılarla tuzaklanmış 175 barikatın kaldırıldığı, 56 çukurun kapatıldığı, 11 ton ağırlığında 401 el yapımı patlayıcının imha edildiği İdil’de vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi ve ilçede oluşan tahribatın giderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde ilgili bakanlıklarca yürütülen ihya çalışmaları sürüyor.

– Silah sesleri yerine çocuk sesleri yankılanıyor

Teröristlerin ateşe vermesi ve tuzakladıkları patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu evleri yıkılanlar için Bakanlık ve TOKİ tarafından Turgut Özal Mahallesi’nde yapımına başlanan 556 konut, taziye evi, cami ve iş yerinden müstakil inşa edilen 170 evin yapımı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

İnşası tamamlanan 5 kattan oluşan 216 dairenin anahtarı da çevre düzenlemesinin ardından hak sahiplerine teslim edilecek. 170 konut ile taziye evi, cami ve iş yerinin yapımı sürüyor.

Teröristlerin saldırılarla büyük yıkıma uğrayan Turgut Özal Mahallesi’nde ailelerin yöre mimarisine uygun hazırlanan yeni ve modern evlerine yerleşmesiyle yaşam adeta yeniden başladı. İki yıl önce silah ve patlama seslerinin yükseldiği mahallede artık çocuk sesleri yankılanıyor. Terör mağdurları, konforlu bir yaşama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN