KİLİS`TE HIRSIZIN İNSAFLISI BU OLSA GEREK

KİLİS`TE HIRSIZIN İNSAFLISI BU OLSA GEREK

KİLİS`TE HIRSIZIN İNSAFLISI BU OLSA GEREK

Kilis`te asırlık zeytin ağaçlarına dadanan hırsızlar zeytin ağaçlarının birer kollarını keserek ne kadar insaflı olduklarını gösterdiler.

HIRSIZLAR (DOĞAL MİRASA )ZEYTİN AĞAÇLARINA DADANDI…

Kilis`te hırsızlar Şerif Mercimek`in arazisinde bulunan 150 Yıllık zeytin ağaçlarını bedenden keserek Ağaçlara büyük oranda zarar vererek katliam yaptılar. Kilis`in önde gelen zeytin üreticilerinden biri olan Mercimek, böyle bir katliamı hayatım boyunca ne duydum nede gördüm. Kilisimizin en büyük sembollerinden biri olan bu zeytin ağaçlarımıza yapılan bu insanlık dışı ve sadece para hırsıyla böyle bir olayın gerçekleşmesi bizleri derinden üzmüştür. Bizler kültürel zenginliklerimizle gurur duyan insanlarız bu doğaya yapılan katliamın biran önce ortaya çıkarılması gerekir. Sorumluların en ağır bir şekilde cezalandırılmalıdır. İddialara göre, Bazı arazilerde ise Kepçe yardımı ile kökünden söktükleri belirtiliyor. Böyle bir doğa katliamını kimlerin yaptığı ve böyle bir vahşetin sadece kar amacı ile yapılması bizleri gerçekten çok üzmüştür.

Kesilen odun miktarının yaklaşık 30 ton olduğu tahmin ediliyor. Bu olayın faillerinin bunu hangi amaçla yaptıkları bilinmiyor ancak 200 yıllık bir doğal miras katledilerek telafisiz zararlar doğmuştur. Bölgedeki yetkililer odun hırsızlığını doğrularken bu bölgede bir denetimsizliğin olduğunu ileri sürdüler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.