KİLİS`TE İHALELERDE AL ALANIN VUR VURANIN

KİLİS`TE İHALELERDE AL ALANIN VUR VURANIN

3 TEKLİFİ GETİR İHALEYİ GÖTÜR

Kilis`te vatandaşların ve biz gazetecilerin en çok şikayet ettiği konuların başında ihaleler gelmektedir. Özellikle birçok kurumda “3 Teklifi Getir İhaleyi Götür” sistemi defalarca yazmamıza rağmen devam etmektedir. Kilis`te Valiler değişiyor, Kurum Müdürleri değişiyor ama İhale alanlar ve verenler değişmiyor.

Kilis`te kurumlarımız İlimize Füze düşmelerini bahane ederek Pazarlık Usulü ihalelere devam etmektedir. Buda Kilis`te vatandaşlar arasında rahatsızlığa neden olmaktadır.

Özellikle Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından trilyonluk onarım işleri sessiz sedasız pazarlıkla yapılmaktadır. Vatandaşların “bu trilyonlar nereye harcanıyor kardeşim” soruları da cevapsız bırakılmakta ciddiye bile alınmamaktadır. Enson yapılan Tekke Camiinin onarım işine  3 trilyon harcanmış ve gidin bakın neresine harcanmış hayretler içerisinde kalacaksınız. Hatta Camiye sırf para harcamak için ek odalar yapılmış ama WC yapılmamıştır. Ayrıca Restore çalışmalarında Kilis Belediyesi ile Vakıflar arasında büyük fark görülmektedir. Kilis Belediyesi 3-4 yün bin TL`ye Evleri Restore ettirirken, Vakıflar ise 1-2 trilyona Restore ettirmektedir. Hatta bir defasında Belediye yetkililerine bu farkın neden kaynaklandığını sorduk cevap alamadık…

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK

Kilis Milli Eğitim Müdürlüğünde Öğrenci Yurtlarındaki İhaleler Pazarlık usulünde yapılmakta. Daha önceki Müdürlerimize ısrarla bunun yanlış olduğunu söylememize rağmen hala “”3 Teklifi Getir İhaleyi Götür” sistemi devam etmektedir.

TÜM KURUMLARIMIZDA VAR

Kilis`te özellikle 2 kurumu yazdım, Daha fazla kurum yazabilirim. Biran önce buna yeni valimizin bir çözüm bulmasını bekliyoruz. Pazarlıkla yapılan İhaleler hem kurumlarımızı hemde işadamlarımızı yıpratmaktadır. Artık ilimizde eski hamam eski tas devrinin bitmesini arzu ediyoruz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.