Kilis’te İsrail’in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki

Kilis’te İsrail’in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Senatosu İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te yaşayan Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, İsrail’in Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırıları kınayarak, Filistin’in yanında olunduğu belirtildi.

Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırı yapılmasının bir devlet terörü olduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İsrail, bu ramazanda da şiddet ve zulmünü arttırmış, Mescid-i Aksa ve çevresinde sivillere yönelik saldırılarına bir yenisini daha eklemiş ve zalimliğini bir kez daha göstermiştir. Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırı yapılması açık bir devlet terörüdür. Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın statüsünü değiştirmeyi amaçlayan saldırgan operasyonları ve Filistin’in meşru haklarının gasp edilmesini kendine hak gören İsrail, uluslararası hukuku açıkça çiğnemektedir. Mescid-i Aksa, tüm Müslümanların kutsal mabedidir. İsrail’in kutsalımızı hedef alan saldırısını kınıyor ve İsrail’i uluslararası hukukun temel ilkelerine ve insanların ibadet hürriyetine saygıya davet ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.