kilisinsesi.com.tr
KİLİS`TE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
20 Ekim 2017
admin

KİLİS`TE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

KİLİS`TE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI Muhtarlar günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kilis’te de etkinliklerle kutlandı. Kilis Cumhuriyet Meydanında Muhtarlar Derneği Başkanı...

KİLİS`TE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Muhtarlar günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kilis’te de etkinliklerle kutlandı.

Kilis Cumhuriyet Meydanında Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ünlükahraman tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra bir konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ünlükahraman, “19 Ekim 1829 yılında kurulan Muhtarlık müessesesinin, Türk demokrasi tarihi açısından önemi büyük. Türk demokrasisinin ilk seçimleri muhtarlık seçimleriyle başlıyor. Dolayısıyla, Halkın doğrudan kendi yerel yöneticisini seçmesiyle başlayan bu süreç demokrasi tarihimiz açısından da bir temel oluşturuyor. Bu düşüncelerle, yeni ve eski tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyorum”.

Cumhuriyet meydanındaki törenine Valilik Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Demir, Kilis Şehit ve Gaziler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar ile muhtarlar katıldı.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN