kilisinsesi.com.tr
Kilis’te Öğrenciler Fidan Dikti
9 Kasım 2018
admin

Kilis’te Öğrenciler Fidan Dikti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle başlatılan Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında Kilis’te...

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle başlatılan Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında Kilis’te fidanlar toprakla buluşturuldu

Türkiye genelinde uygulamaya konulan Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında,  Kilis’te öğrencilerce fidan dikildi.

Milli Eğitim ile Tarım ve Orman bakanlıkları arasında imzalanan protokol ile uygulamaya konulan Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında Kilis’te Beşenli köyü mevkisinde fidan dikim töreni düzenlendi.

Orman İşletme Müdürü İsmet Gümüş, törende yaptığı konuşmada, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kilis’te de ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları ve çevre gönüllülerinin de desteğiyle yürütülen faaliyetlerle orman varlığının her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Kilis’te proje kapsamında 500’ü defne olmak üzere 600 fidanın toprakla buluşturulacağını aktaran Gümüş, bundan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Törende konuşmaların ardından etkinliğe katılan öğrenciler, İl Jandarma Komutanlığı, AFAD ve Türk Kızılayı personelinin de yardımıyla fidan dikti.

Törende, Türk Kızılayı Kilis Şubesi ekiplerince katılımcılara sandviç ikram edildi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN