Kilis’te UMKE personeline sahra hastanesi kurulum eğitimi verildi

Kilis’te UMKE personeline sahra hastanesi kurulum eğitimi verildi

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Samsun, Ordu, Amasya, Erzurum, Erzincan ve Sinop’ta görevli UMKE personeline Kilis’te ağır iklim sahra hastanesi kurulum eğitimi verildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bahçesinde verilen eğitim kapsamında kurulan sahra hastanesini ziyaret eden Afet ve Acil Durum Yönetimi Daire Başkanı Şükrü Yorulmaz, gazetecilere, UMKE ekiplerine yaklaşık bir haftalık eğitim verdiklerini söyledi.
Sahra hastanesinde olması gereken bütün detayların eğitmenler tarafından personele öğretildiğini aktaran Yorulmaz, “Burada ağır iklim sahra hastanesi nasıl kurulur, donanımı nasıl yerleştirilir, bunların hepsi en ince şekilde eğitmenlerimiz tarafından anlatıldı. Bu hastanemize ilaveten personel barınma ünitelerimiz de yerleştirildi. Sadece hastane olarak değil de personel idamesi ve yaşamını sürdürebileceği personel barınma çadırları da kurulmuş oldu.” dedi.
“Her türlü afet ve acil durumda bu hastane donanımlarını ve çadırları çok hızlı bir şekilde kurduk.” diyen Yorulmaz, şöyle devam etti: “Ülkemizin her bir tarafına aynı şekilde hizmet verebilecek kapasitedeyiz. Yaklaşık 50 personelle bu kurulum tamamlandı. 5 bin metrekareye bu hastane konuşlandırıldı. Bu hastanemiz aynı zamanda 50 yataklı bir hastane ve 80 personelle burada sağlık hizmeti idamesi sağlanabilmekte.”
İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık da Samsun, Ordu, Amasya, Erzurum, Erzincan ve Sinop’tan katılan UMKE ekipleriyle beraber eğitimi gerçekleştirdiklerini anlattı.
Haber: Yusuf Demir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.