KİM SUÇLU..!

KİM SUÇLU..!

KİM SUÇLU..!

İlimiz merkezinde bulunan ve yıllarca ilimize gelen misafirlerimize hizmet veren devletimizin Oteli içler açısı durumda bekletiliyor.

2 yıl önceye kadar ilimizin en lüks oteli olarak hizmet veren Özel İdareye ait Otel Arca 2 yıl önce nedendir bilinmez yıkılarak himet veremez hale getirildi.

NOTERLE İHALE VERİLDİ

İddiaya Göre; Kilis İl Özel İdaresinin malı olan bu otel, 2 yıl önce Özel idare tarafından işletenlerin elinden alınarak doğrudan temin ihale usülü ile verildi. Alan firma bazı eskikliklerinden dolayı ihaleden vaz geçince tekrardan ihaleye çıkma yerine Noter aracılığı ile başka birine verildi. İlimizde Noderden verilen ilk ihale bu otel oldu.  Yeni alan kişi tedilat yapacağım diye otelin içinde bulunan tüm eşyaları boşaltarak oteli inşaat haline getirdi.  Daha sonra ortadan kayboldu. İlimizin en lüks oteli 2 yıldır memleketin ortasında inşaat halinde duruyor.

BURADAN SORUYORUZ

Buradan tüm yetkililere soruyoruz… Bakkaldan veya fırından 1 liralık ekmek çalmak suç ve cazası varken, Devleti binlerce lira zarara uğratmak suç değilmi ? Devletin yasaları varken Noterle ihalesiz bu oteli istediğine vermek suç değilmi. Bu konuyla ilgili yetkililerden bilgi bekliyoruz…

Konuyla ilgili idari veya adlil işlem yapıldımı ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.