KİMDER DEN KİLİS`TE EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

KİMDER DEN KİLİS`TE EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU


Kilis Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği (KİMDER) Erol Mütercimler hakkında suç duyurunda bulundu.
KİMDER Başkanı Mehmet Reyhanlı, Kilis Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik, hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama fiillerini işlemekten dolayı suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.
Başkan Reyhanlı, şunları kaydetti: “Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz. Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. İmam hatip camiası bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı küçük düşürücü ifadeler sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz.”
KİMDER Başkanı Mehmet Reyhanlı, açıklamanın ardından Kilis Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu. 

Da

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.