kilisinsesi.com.tr
Kitso’nun Yeni Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı
19 Nisan 2018
admin

Kitso’nun Yeni Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı

Bir hafta önce Meclis üyeleri seçen KİTSO(Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı) Cuma günü de Meclis Başkanını seçmişti. Meclis Başkanlığı...

Bir hafta önce Meclis üyeleri seçen KİTSO(Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı) Cuma günü de Meclis Başkanını seçmişti.

Meclis Başkanlığı seçiminde Ökkaş Karcı Meclis Başkanı seçilirken bir gün sonra yapılan KİTSO Başkanlığı seçimi ile KİTSO Başkanı seçimi yapıldı.

Hacı Mustafa Celkanlı ve Mahmut Şahin Kara’nın KİTSO Başkanlığı için adaylığından sonra 28 Meclis üyesi başkanı belirlemek için oy kullandı.

Kullanılan oyların 15 tanesini Hacı Mustafa Celkanlı alırken Mahmut Şahin Kara 11 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Bu sonucun ardından KİTSO’nun yeni başkanı Hacı Mustafa Celkanlı oldu.

KİTSO’nun yeni başkanı Hacı Mustafa Celkanlı; “Hiç bir menfaat gözetmeden yola çıktığımız bu bayrak yarışında Kilis Ticaret ve Sanayi Odası başkanı olarak Rabbim bu memlekete hizmet etmeyi bizlere nasip etmiştir. Bugünden itibaren renklerimiz birdir, bizler rakip değil bu memlekete sevdalı Kişiler olarak el ele vereceğiz. Artık Kitso çatısı altında 28 kişilik bir aileyiz” dedi.

Mahmut Şahin Kara ise yaptığı açıklamada; “Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde 13. nakliye meslek grup undan meclis üyesi olarak seçilmiş bulunmaktayım, daha sonra grup arkadaşlarım tarafından Yönetim Kurulu Başkanlığına aday gösterildim.  Seçimde bize muhalefet görevi tecelli etti. Bu seçim çalışmalarında yanımda benle beraber olan yol arkadaşlarıma aileme akrabalarıma dostlarıma bana gönülden destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler yine yol arkadaşlarımla memleket adına yapılan her doğrunun yanında yer alacağımızı ticaret ve sanayi odasının menfaatlerine aykırı her hareketin de karşısında dimdik duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN